SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Rodzice,

Nasze przedszkole po raz kolejny włączyło się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA. Po przeczytaniu opisów rodzin wybraliśmy jedną z nich zamieszkałą na terenie naszego powiatu. W związku z tym, będziemy zbierać dobrowolne wpłaty na zakup potrzebnych artykułów oraz różnego rodzaju produktów dla wybranej przez nas rodziny-puszka, pudełko na produkty, lista produktów i opis rodziny znajduje się w szatni przedszkola.
Akcja trwa do 8 grudnia 2022 r
Wiemy że zawsze możemy liczyć na Państwa życzliwość i wsparcie akcji charytatywnych. Razem możemy dokonać więcej, zatem już z góry dziękujemy za wszystkie otwarte serca na potrzeby innych.

Historia Rodziny

Pan Paweł do niedawna wiódł w miarę spokojne życie. Pracował, mieszkał razem z mamą, panią Teresą. Wolny czas spędzał aktywnie, ponieważ bardzo lubi pływanie i długie trasy rowerowe. Sytuacja Rodziny zmieniła się w chwili śmierci ojca siostrzenicy pana Pawła, małej Ewy. Pan Paweł podjął wówczas bardzo piękną i odważną decyzję, postanowił stać się rodziną zastępczą dla Ewy. Mama dziewczynki, ze względu na chorobę nie może opiekować się córką, ma ograniczone prawa rodzicielskie. Rodzina zaczęła się mierzyć z nową sytuacją, w której priorytetem jest szczęście i spokój Ewy. Razem rodzina utrzymuje się z wynagrodzenia pana Pawła, emerytury pani Teresy, wsparcia „Rodzina 500+”,świadczenia „Dobry Start”, oraz wsparcia dla rodzin zastępczych (łącznie 5820 zł). Po odliczeniu wszystkich opłat    w wysokości 2010 zł na jedną osobę w rodzinie przypada 953 zł.

Piękno Rodziny

Rodzina dzielnie zmaga się z sytuacją, w której się znalazła stawiając na pracowitość i uczciwość. Pan Paweł jest wdzięczny rodzicom za dobre wychowanie. Ewa dla pana Pawła i babci jest całym światem. Jest tzw. oczkiem w głowie. Pan Paweł bardzo kocha dziewczynkę i zrobiłby dla niej wszystko. Jego celem jest wyremontowanie pokoju dla Ewy, w którym będzie czuła się szczęśliwa. Marzy o tym, żeby ustabilizować sytuację rodzinną, dzięki czemu Ewa będzie miała dobry start w życie. Widać miedzy nimi bardzo silną więź. Pan Paweł zaraził Ewę miłością do sportu, wspólnie jeżdżą na rowerach, chodzą na basen, Ewa zapisana jest również do sekcji WOPR. Razem odrabiają lekcje. Ogromnym wsparciem dla pana Pawła jest jego mama, na którą zawsze może liczyć.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Rower dla Ewy

Ewa z panem Pawłem jeżdżą rowerami, nie mają samochodu. Ten, którym jeździła do tej pory dziewczynka jest już dla niej za mały.

1. Środki czystości

Zakup środków czystości bardzo podreperowałby codzienny budżet Rodziny, ponieważ są to rzeczy z długim terminem ważności. Zważając na to że rodzina ma w planie remont byłoby to ogromnym odciążeniem i bardzo przydatne.

1. Żywność

Podobnie jak w przypadku środków czystości , żywność z długim terminem ważności pozwoli zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na remont pokoju dla Ewy.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości

mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące

Odzież

Ewa: Dres (całoroczne)

Rozmiar: 140 cm, Uwagi: Dres dla dziewczynki w kolorze niebieskim lub beżowym . Ewa lubi pastelowe kolory.

Materiały szkolne

Zeszyty, bloki, papier kolorowy, przybory do pisania, kredki, klej, farbki, plastelina

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

Rodzina nie ma tostera. Posiadanie tostera wprowadziłoby różnorodność w posiłkach.

toster

Inne potrzeby materialne

Uwagi:

Dziewczynka wyrosła już ze swojego obecnego rowerka. Ewa razem z wujkiem dużo jeżdżą rowerami rekreacyjnie, rowery służą Rodzinie jako środek przemieszczania się ponieważ nie mają samochodu.

Rower dla Ewy koła 20 cali

Szczególne upominki

Paweł: Golarka elektryczna

Teresa: Zestaw kosmetyków ( krem do twarzy , delikatne kwiatowe perfumy )

Ewa: Magiczny kociołek – Ewa bardzo lubi grę „Magiczny Kociołek” byłaby przeszczęśliwa gdyby dostała zabawkę „Magiczny Kociołek”.

Jolanta: Zestaw kosmetyków ( krem do twarzy, balsam do ciała, krem do rąk  o kwiatowym zapachu )