Szlachetna Paczka

logotyp szlachetnapaczka poziom biae na czerwonym
Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole połączyło siły z Przedszkolem Miejskim Nr 3 ” Bajkowy Zakątek” w Rawie Mazowieckiej i po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej na terenie naszego miasta. Po przeczytaniu opisu rodziny wybraliśmy jedną z nich. W związku, z tym, będziemy zbierać
dobrowolne datki pieniężne oraz różnego rodzaju produkty dla wybranej przez nas rodziny. Akcja będzie trwała od 16 XI do 11 XII. Prosimy o zapoznanie się z lista produktów które można przynieść do przedszkola oraz opisem rodziny. Produkty można wkładać do pudełka ustawionego przed wejściem do przedszkola. Więcej
informacji na temat akcji znajdziecie państwo na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Przygotujmy wspólnie paczkę dla wybranej rodziny.

Dla nas to niewiele, a dla potrzebującej rodziny znaczy tak dużo…

Opis Rodziny

Pani Lidia (41 lat), Syn Olaf (10 lat). Życie rodziny załamało się kilka lat temu, kiedy to partner pani Lidii zaczął nadużywać alkoholu. Mężczyzna próbował się leczyć, jednak wielokrotnie wracał do nałogu. Kiedy partner zaczął alkohol zastępować narkotykami, sytuacja stała się dla Pani Lidii i jej syna nie do wytrzymania. Kobieta podjęła decyzję o rozstaniu, wyprowadziła się do innego miasta i z trudem układa sobie życie na nowo. Rodzina utrzymuje się z zarobków pani Lidii 1920 zł oraz świadczeń przyznanych na syna 1200 zł. Po odjęciu kosztów niewielkiego, skromnie umeblowanego, wynajętego mieszkania, na życie pozostaje im niespełna 570 zł na osobę, miesięcznie. Pani Lidia uważa, że podjęła dobrą decyzję. Nie żałuje jej, gdyż dzięki temu mają z Olafem spokój. Chłopiec jest zapalonym kibicem piłki nożnej. Posiada kolekcję zdjęć piłkarzy z całego świata, bardzo lubi grać w piłkę. Olaf ma też umysł ścisły, lubi informatykę, ma zmysł techniczny. Jest nad wyraz dojrzałym chłopcem, mocno związanym z mamą. Pani Lidia uwielbia piec ciasta, którymi rozpieszcza syna.

Potrzeby rodziny
  • Żywność trwała: kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, rybne,
    owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe Cini Minis.
  • Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów
  • Odzież: Olaf (rozmiar: 158 cm): kurtka zimowa (ciemna, z kapturem), dres, czapka, szalik, rękawiczki.
  • Materiały szkolne: zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, papier kolorowy, nożyczki, przybory do pisania
  • Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło) – 160×200, poduszka
  • Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: czajnik na kuchenkę gazową, ponieważ w chwili obecnej gotują wodę w garnku.
    Laptop – sprzęt elektroniczny niezbędny do nauki lub pracy zarobkowej. Olaf nie posiada komputera, więc nie ma możliwości nauki zdalnej, gdyby zaszła taka potrzeba. Nie otrzyma tego sprzętu ze szkoły.
  • Szczególne upominki Lidia: Srebrne kolczyki – wkręty, Olaf: Gra: FIFA 15