Galeria – wydarzenia

WYDARZENIA

Tydzień kultury chrześcijańskiej

7-14.04.2024 r.

„Pan Bóg dał nam piękny świat”- prezentacja; posadzenie kwiatów przed przedszkolem

Piękny świat na pięknych obrazkach

Wyprawa Otwartych Oczu: Tajemnice przyrody

Sprzątamy: Dbamy o świat wokół nas

Piękno przyrody w książkach – Spotkanie z bibliotekarzami

W kwietniu nadal gramy

11.04.2024 r.

Teatr „Pacuś"

29.03.2024 r.

Wiosna

21.03.2024 r. Powitanie wiosny w wykonaniu grupy „Słoneczka".

Koncert muzyczny „Na cztery i na sześć"

07.03.2024 r.

Weterynarz

Pani dr Marta Litoszko poprowadziła z dziećmi zajęcia edukacyjne na temat właściwej opieki nad zwierzętami, zasad higieny i bezpieczeństwa podczas obcowania z nimi. Ponadto rozmawiała z dziećmi o nauce odpowiedzialności za zwierzęta oraz rozwijaniu empatii i szacunku dla nich.

Znamy to, czy nie ...?

Koncert muzyczny Pana Witka. Zapoznanie dzieci z instrumentami perkusyjnymi.

Bezpieczne ferie

We wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone rozmowy z dziećmi na temat niebezpiecznych zachowań podczas ferii więcej na
https://przedszkole1rm.com/bezpieczne-ferie/

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w przedszkolu, które celebrowane jest z wielkim entuzjazmem i radością. To czas, kiedy wnuki mają okazję zaprosić swoje ukochane babcie i dziadków do swojej "drugiej rodziny" - przedszkola. Przedszkolaki, na długo przed tym dniem, starannie przygotowują się do tego święta. Razem z nauczycielkami tworzą piękne laurki, kolorowe rysunki i kartki z życzeniami. Mogą również zaprezentować swoje umiejętności wokalne, tańcząc i śpiewając piosenki dedykowane babciom i dziadkom.

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy w przedszkolu to wydarzenie, na które dzieci przyszły przebrani w różnego rodzaju kostiumy. Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek, zwierzątka, superbohaterów czy też postacie historyczne. Bal był wspaniałą okazją do zabawy i integracji z rówieśnikami.

JASEŁKA

Wykonaniu grupy „Słoneczka" i chóru przedszkolnego

Pierniki

Dzieci z grupy „Słoneczka" przygotowały pierniczki dla podopiecznych Dziennego Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej oraz Domu Seniora "Zdzisław" w Ossowicach.

Mikołajki

Podsumowanie Konkursu „Najładniejsza bombka choinkowa”

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy zaangażowania, bardzo dziękujemy za tak liczny udział.

Wyjątkowy gość

Koncert muzyczny Pana Witka

Teatr "Pacuś"

17.11.2023 r.

Święto niepodległości

10.11.2023 r. Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 dzieci i pracownicy przedszkola, zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Nauczyciele i dzieci z grup: "Rybki" i "Pszczółki" przygotowały w tym dniu montaż-słowno-muzyczny z okazji zbliżającego się święta.

Koncert muzyczny

09.11.2023 r. Bajka, czy nie bajka?

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

25.10.2023 r.

Ogólnopolska akcja "Kocham Słyszeć"

W dniach 11.09.2023. - 20.10.2023. w naszym przedszkolu odbyła się ogólnopolska akcja "Kocham Słyszeć". Celem powyższej akcji było przybliżenie dzieciom tematyki niedosłuchu, poznanie funkcjonowania i znaczenia zmysłu słuchu, uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób z niedosłuchem oraz zapoznanie z protezami słuchu: aparatami oraz implantami słuchowymi. W akcji wzięli udział dzieci z grup "Rybki " i "Pszczółki". Podczas zajęć dzieci poznały bliżej cechy zmysłu słuchu, jego funkcjonowanie oraz znaczenie, dowiedziały się jak zbudowane jest ucho i jak należy dbać o słuch oraz rozwiązywały zagadki słuchowe. Ciekawym elementem zajęć było zaprezentowanie prawdziwego aparatu słuchowego. Na zakończenie dzieci nauczyły się kilku zwrotów grzecznościowych i słów w języku migowym i pokolorowali obrazki przedstawiające dzieci z implantem ślimakowym i aparatem słuchowym. Była to dla nas wszystkich bardzo ważna lekcja, lekcja akceptacji, tolerancji, szacunku i zrozumienia.

Dzień Poczty Polskiej

18.10.2023 r.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13.10.2023 r.

"A co to jest?"

12.10.2023 r. Koncert muzyczny Pana Witka.

Próbna EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU

11.10.2023 r.

"Bezpieczny Przedszkolak na drodze"

19.09.2023 r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dziękujemy Panu Grzegorzowi Zajączkowskiemu -policjantowi za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

"Muzyczne spotkania"

14.09.2023 r. Koncert muzyczny Pana Witka.

Rozstrzygnięcie konkursu -„ Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy".

Dnia 05.03.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego- "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy". Konkurs miał przede wszystkim na celu pogłębić wiedzę dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzić zainteresowania ekologiczne, a także umocnić więzi rodzinne poprzez wspólną pracę. Prace złożone przez dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Konkurs „Ekozwierzak“

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ekozwierzak”, który został zorganizowany w ramach konkursu „Śmieci segregujemy – naszą planetę ratujemy”. Zadanie to realizowane jest w ramach konkursu pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz grupę z Przedszkola Miejskiego nr 3. Przedszkolaki przygotowały z odpadów piękne zwierzęta. Podczas spotkania dzieci, przypomniały sobie jak należy segregować śmieci oraz dbać o nasze środowisko. Następnie rozwiązywały przygotowane zadania dotyczące segregacji odpadów. Dzieci z grup 5- letnich zaprezentowały wiersze i piosenki o naszej planecie.

Teatr Nieduży zaprasza

Kopciuszek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.)

Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.

Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)

Zamieszanie w krainie bajek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Rzepka

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. ) 

Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.

Dostępność