Galeria – wydarzenia

WYDARZENIA

DO WIDZENIA PRZEDSZKOLE

Dnia 22.06.2022r. odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków odchodzących do szkoły. W roku szkolnym 2021/2022 nasze przedszkole żegnało grupy: Papużki, Pszczółki, Żabki i Słoneczka. Starszaki, jak przystało na absolwentów przedszkola, w odświętnych strojach i z powagą w głosie, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zatańczyły Poloneza. Do występu dzieci przygotowywały się z dużym zaangażowaniem. Był to dzień wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień zadumy i wzruszeń. Niespodziankę starszakom sprawiły gr. Rybki i Motylki (grupy Średniaków) które okazale pożegnały się ze swoimi kolegami, koleżankami. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola oraz pamiątkowe tablo. Pani Dyrektor podziękowała Rodzicom, za zaangażowanie i współpracę przez lata edukacji, za wsparcie, dobre słowo i okazaną sympatię. Absolwentom przedszkola życzyła uśmiechów, sukcesów, wspaniałych przyjaciół na nowej, szkolnej już drodze edukacji.

Cała Polska Czyta Dzieciom

30.05-03.06 nasze przedszkole przyłączyło się do akcji " Cała Polska Czyta Dzieciom" z tej okazji zaproszeni goście w poszczególne dni zachęcali dzieci do częstszego obcowania z książką. W poniedziałek dzieci odwiedziły Panie bibliotekarki z rawskich bibliotek: Biblioteki Publicznej Oddziału dla Dzieci oraz Biblioteki Pedagogicznej; Wtorek: Czytali strażacy OSP i PSP z Rawy Mazowieckiej; W środę dla przedszkolaków czytały emerytowane nauczycielki: Pani B. Wilczyńska i Pani G. Kamińska. Czwartek to konkurs recytatorski dla dzieci " Przedszkolaki lubią wiersze" W jury konkursu: Z. Pacho, K. Grochal i T.Majcher. Ostatniego dnia nauczyciele i pracownicy przedszkola wystawili spektakl "Pan Hilary w Krainie Bajek". Dziękujemy wszystkim gościom za zaangażowanie i promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Pan Hilary w Krainie Bajek

29.05.2022r. Nauczyciele i Pracownicy naszego przedszkola wystawili spektakl dla naszych milusińskich pt. „PAN HILARY W KRAINIE BAJEK ” który można było obejrzeć na żywo podczas Dni Rawy w bloku „Nauczyciele dzieciom ”

Piknik rodzinny

27 maja wyczekiwali go zwłaszcza najmłodsi. Dyrekcja, nauczyciele, oraz pracownicy przedszkola wraz z rodzicami zorganizowali tego dnia piknik rodzinny. Na sali gimnastycznej trwały występy artystyczne poszczególnych grup, gromadząc wokół grono dumnych rodziców. Po zaprezentowaniu swoich talentów, dzieci ochoczo korzystały ze wszystkich dostępnych na placu zabaw urządzeń. Do dyspozycji zgromadzonych były także dodatkowe atrakcje: loteria z fantami, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, kolorowe warkoczyki, wozy strażackie, malowanie na folii oraz bufet który kusił domowymi ciastami przygotowane przez rodziców, wata cukrowa, popcorn czy stoisko gastronomiczne. Uśmiechy na buziach przedszkolaków z pewnością są najlepszym podsumowaniem spotkania oraz podziękowaniem za zorganizowanie pikniku.

VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

18 -22 maja obchodziliśmy VII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem "Dziękujemy za dar chleba, który daje siłę na drodze do nieba". Dzieci rozpoczęły tydzień apelem, obejrzały krótkie filmy i zdjęcia o chlebie, malowały kolorowanki przedstawiające chleb. W piątek (20 maja) dzieci zaprezentowały poezje o chlebie. Zaśpiewały piosenkę pt. "Polski chleb" a na koniec spożyły chleb pobłogosławiony przez O. Jerzego Chrzanowskiego, który został upieczony przez dzieci pięcioletnie przy pomocy dorosłych. W niedzielę (22 maja) o godzinie 11:30 dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami zakończyły tydzień uczestnictwem we mszy świętej w intencji przedszkola.

Wycieczka do Huculand

18 maja dzieci z grupy Pszczółki wraz Słoneczkami wybrały się na wycieczkę autokarową do stadniny koni Huculand w Łęgu. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy obchodzić się ze zwierzętami, w jaki sposób dba się o konie, jak wygląda sprzęt jeździecki. Przedszkolaki jeździły także konno i bryczką. Była też pora na wspólne gry i zabawy terenowe oraz pieczenie kiełbasek. Zabawa była wspaniała, wszystkim dopisywały humory.

Quiz regionalny

W czwartek 12 maja 2022 dzieci z grup pięcioletnich wzięły udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie wiedzy patriotyczno -regionalnej. Podczas konkursu, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące naszego kraju i regionu. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Każda grupa otrzymała na zakończenie konkursu dyplom oraz książkę, każdy z uczestników quizu dostał też nagrodę indywidualną - zakładkę do książki.

Na Ludową nutę

11.05.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się przegląd twórczości regionalnej: "Na ludową nutę". Dzieci zaprezentowały tańce i przyśpiewki ludowe. Każda grupa zadbała tego dnia o odpowiednie stroje. Grupa "Żabki" wystąpiła w tradycyjnych strojach ludowych z naszego regionu. Wszystkie grupy za swój udział i zaangażowanie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki.

Zajęcia otwarte dla rodziców gr. Słoneczka

25.04.2022 r.

Dzień Ziemi

22.04.2022 r.

Dzień Pszczoły

13.04.2022 r. Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w działania, których celem jest budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2022 r. ,, Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…Łza wówczas się kręci w oku…o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy”

Akcja "Książka za Książkę"

8.01.2022 r. Celem akcji jest popularyzowanie czytania. Dzieci z gr. Motyle już wiedzą, że dzielenie się jest lepsze od posiadania. Zachęcamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się do akcji.

Jasełka

22.12.2021 r. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen radości, miłości i oczekiwania. O świąteczną atmosferę w tym roku zadbały dzieci 5-letnie z grup "Żabki" i "Pszczółki", które pod okiem nauczycieli przygotowały "Jasełka".

Konkurs plastyczny na najładniejszą ozdobę choinkową

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami stworzyły piękne ozdoby na choinkę. Za udział w konkursie wszystkie grupy otrzymały upominki.

Razem na święta

09.12.2021 r. w ramach akcji "Razem na Święta" dzieci z grupy "Słoneczka" odwiedziły Dzienny Dom Seniora. Wychowawczynie oraz dzieci dziękują za miłe spotkanie i upominki.

Mikołaj

6.12.2021 r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Radości było co niemiara. Przedszkolaki mówiły wierszyki, śpiewały piosenki. Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.

Festiwal piosenki dziecięcej "wlazł kotek na płotek"

29.11.2021 odbył się Jubileuszowy XX Festiwal Piosenki Dziecięcej "Wlazł Kotek na Płotek" Nasze przedszkole było reprezentowane przez Hannę Nowakowską z grupy "Papużki", Hannę Kielak z grupy "Słoneczka" i Mateusza Serwika z grupy "Żabki". Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie, a wszystkie dzieci biorące udział w przesłuchaniu otrzymały nagrody za udział w festiwalu.

Narodowe święto niepodległości

10.11.2021 r. Przedszkolaki z naszego przedszkola uczciły Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy "Papużki" i "Rybki" przedstawiły krótki program artystyczny.

Szewczyk Dratewka

28.10.2021 r. Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Pacuś z przedstawieniem "Szewczyk Dratewka".

Dzień edukacji narodowej

14.10.2021 r. Nasze przedszkolaki podziękowały nauczycielom i pracownikom oświaty za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Z tej okazji grupy Słoneczka i Motyle przygotowały krótki program artystyczny.

Alarm

04.10.2021 r. w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja . Dzieci nabyły umiejętności prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia.

„Mój dom, moja miejscowość, moja ojczyzna”

27.09.2021 r. W ramach realizacji treści zawartych w programie regionalnym „Mój dom, moja miejscowość, moja ojczyzna”, wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na zamek. Oprócz spaceru po dziedzińcu, zwiedzaliśmy także basztę oraz komnaty, a także wysłuchaliśmy opowieści o życiu książąt, pracy mincerza (oglądaliśmy sposób wybijania monet) oraz archeologa.

Wizyta policjantek

20.09.2021 roku dzieci w przedszkolu odwiedzili przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji z Rawa Mazowieckiej w ramach realizacji programu „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”. Podczas spotkania dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, kształciły umiejętności prawidłowego zachowania w obliczu zagrożeń (ogień, prąd, gaz), w kontaktach z nieznajomymi osobami i zwierzętami. Stróże prawa przekonują dzieci do noszenia odblasków, korzystania z fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa.

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki

W środę 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniały występ, w którym pokazały innym przedszkolakom, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze, gdzie należy przechodzić przez ulicę i czego się wystrzegać. W tym dniu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenkę. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Pana Roberta Zdziechowskiego ze Straży Miejskiej oraz Pana Krzysztofa Jasińskiego- Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę pt. „Bezpieczne zachowania”.

Rozstrzygnięcie konkursu -„ Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy".

Dnia 05.03.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego- "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy". Konkurs miał przede wszystkim na celu pogłębić wiedzę dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzić zainteresowania ekologiczne, a także umocnić więzi rodzinne poprzez wspólną pracę. Prace złożone przez dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Konkurs „Ekozwierzak“

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ekozwierzak”, który został zorganizowany w ramach konkursu „Śmieci segregujemy – naszą planetę ratujemy”. Zadanie to realizowane jest w ramach konkursu pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz grupę z Przedszkola Miejskiego nr 3. Przedszkolaki przygotowały z odpadów piękne zwierzęta. Podczas spotkania dzieci, przypomniały sobie jak należy segregować śmieci oraz dbać o nasze środowisko. Następnie rozwiązywały przygotowane zadania dotyczące segregacji odpadów. Dzieci z grup 5- letnich zaprezentowały wiersze i piosenki o naszej planecie.

Teatr Nieduży zaprasza

Kopciuszek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.)

Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.

Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)

Zamieszanie w krainie bajek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Rzepka

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. ) 

Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.

Dostępność