Galeria – wydarzenia

WYDARZENIA

Akcja "Książka za Książkę"

8.01.2022 r. Celem akcji jest popularyzowanie czytania. Dzieci z gr. Motyle już wiedzą, że dzielenie się jest lepsze od posiadania. Zachęcamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola, rodziców oraz nauczycieli do włączenia się do akcji.

Jasełka

22.12.2021 r. Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas pełen radości, miłości i oczekiwania. O świąteczną atmosferę w tym roku zadbały dzieci 5-letnie z grup "Żabki" i "Pszczółki", które pod okiem nauczycieli przygotowały "Jasełka".

Konkurs plastyczny na najładniejszą ozdobę choinkową

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami stworzyły piękne ozdoby na choinkę. Za udział w konkursie wszystkie grupy otrzymały upominki.

Razem na święta

09.12.2021 r. w ramach akcji "Razem na Święta" dzieci z grupy "Słoneczka" odwiedziły Dzienny Dom Seniora. Wychowawczynie oraz dzieci dziękują za miłe spotkanie i upominki.

Mikołaj

6.12.2021 r. w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Radości było co niemiara. Przedszkolaki mówiły wierszyki, śpiewały piosenki. Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.

Festiwal piosenki dziecięcej "wlazł kotek na płotek"

29.11.2021 odbył się Jubileuszowy XX Festiwal Piosenki Dziecięcej "Wlazł Kotek na Płotek" Nasze przedszkole było reprezentowane przez Hannę Nowakowską z grupy "Papużki", Hannę Kielak z grupy "Słoneczka" i Mateusza Serwika z grupy "Żabki". Obie dziewczynki otrzymały wyróżnienie, a wszystkie dzieci biorące udział w przesłuchaniu otrzymały nagrody za udział w festiwalu.

Narodowe święto niepodległości

10.11.2021 r. Przedszkolaki z naszego przedszkola uczciły Święto Niepodległości. Z tej okazji grupy "Papużki" i "Rybki" przedstawiły krótki program artystyczny.

Szewczyk Dratewka

28.10.2021 r. Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Pacuś z przedstawieniem "Szewczyk Dratewka".

Dzień edukacji narodowej

14.10.2021 r. Nasze przedszkolaki podziękowały nauczycielom i pracownikom oświaty za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Z tej okazji grupy Słoneczka i Motyle przygotowały krótki program artystyczny.

Alarm

04.10.2021 r. w przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja . Dzieci nabyły umiejętności prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia.

„Mój dom, moja miejscowość, moja ojczyzna”

27.09.2021 r. W ramach realizacji treści zawartych w programie regionalnym „Mój dom, moja miejscowość, moja ojczyzna”, wybraliśmy się na pieszą wycieczkę na zamek. Oprócz spaceru po dziedzińcu, zwiedzaliśmy także basztę oraz komnaty, a także wysłuchaliśmy opowieści o życiu książąt, pracy mincerza (oglądaliśmy sposób wybijania monet) oraz archeologa.

Wizyta policjantek

20.09.2021 roku dzieci w przedszkolu odwiedzili przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji z Rawa Mazowieckiej w ramach realizacji programu „Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”. Podczas spotkania dzieci utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, kształciły umiejętności prawidłowego zachowania w obliczu zagrożeń (ogień, prąd, gaz), w kontaktach z nieznajomymi osobami i zwierzętami. Stróże prawa przekonują dzieci do noszenia odblasków, korzystania z fotelików ochronnych i pasów bezpieczeństwa.

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki

W środę 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniały występ, w którym pokazały innym przedszkolakom, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze, gdzie należy przechodzić przez ulicę i czego się wystrzegać. W tym dniu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenkę. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Pana Roberta Zdziechowskiego ze Straży Miejskiej oraz Pana Krzysztofa Jasińskiego- Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę pt. „Bezpieczne zachowania”.

Rozstrzygnięcie konkursu -„ Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy".

Dnia 05.03.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego- "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy". Konkurs miał przede wszystkim na celu pogłębić wiedzę dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzić zainteresowania ekologiczne, a także umocnić więzi rodzinne poprzez wspólną pracę. Prace złożone przez dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Konkurs „Ekozwierzak“

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ekozwierzak”, który został zorganizowany w ramach konkursu „Śmieci segregujemy – naszą planetę ratujemy”. Zadanie to realizowane jest w ramach konkursu pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz grupę z Przedszkola Miejskiego nr 3. Przedszkolaki przygotowały z odpadów piękne zwierzęta. Podczas spotkania dzieci, przypomniały sobie jak należy segregować śmieci oraz dbać o nasze środowisko. Następnie rozwiązywały przygotowane zadania dotyczące segregacji odpadów. Dzieci z grup 5- letnich zaprezentowały wiersze i piosenki o naszej planecie.

Teatr Nieduży zaprasza

Kopciuszek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.)

Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.

Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)

Zamieszanie w krainie bajek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Rzepka

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. ) 

Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.

Dostępność