Galeria – projekty

Przedszkole Promujące Zdrowie

HIGIENA OSOBISTA PRZEDSZKOLAKA

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „HIGIENA OSOBISTA PRZEDSZKOLAKA” link

Bądź aktywny i zdrowy podczas ferii zimowych

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Rawie Mazowieckiej dzieci wysłuchały referatu przygotowanego przez Zespół ds. Promocji Zdrowia pt. "Bądź aktywny i zdrowy podczas ferii zimowych". Przedszkolaki poznały ważne zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Teraz doskonale wiedzą, że nie należy oddalać się z nieznajomą osobą. Przypomnieliśmy sobie także ważne numery alarmowe oraz podstawowe zasady higieny osobistej.

Prawidłowe mycie rąk

Dzieci z grupy Słoneczka uczestniczyły w zajęciach poświęconych prawidłowemu myciu rąk: obejrzały prezentację multimedialną pt. : "Mistrzostwa Świata w myciu rąk"; wysłuchały opowiadania: "Rozmowa bakterii" , rozmawiały o tym , jakie zagrożenia stanowi brak prawidłowej higieny rąk oraz przypomniały sobie , w jaki sposób właściwie myć ręce.

Każdy przedszkolak dba o swoją higienę

Każdy przedszkolak dba o swoją higienę - uczymy się w jaki sposób dokładnie myć ręce. Pamiętamy o użyciu ciepłej wody i mydła. Pani pielęgniarka zaprezentowała nam jak prawidłowo powinniśmy myć ręce.

Spotkanie ze strażakiem

Dnia 10 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze strażakiem panem Konradem Krupą z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. W trakcie spotkania dzieci zaznajomiły się ze specyfiką związaną z pracą strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w trakcie pożaru czy wypadku drogowego. Dzieci dowiedziały się również, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Bezpieczne ferie

9 stycznia dzieci z całego przedszkola obejrzały prezentacje pt. "Bezpieczne ferie". Przedszkolaki przypomniały sobie o zagrożeniach czyhających w trakcie ferii, zasadach bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymały wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poruszona została kwestia odpowiedniego stroju podczas pobytu na dworze.

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki

W środę 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniały występ, w którym pokazały innym przedszkolakom, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze, gdzie należy przechodzić przez ulicę i czego się wystrzegać. W tym dniu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenkę. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Pana Roberta Zdziechowskiego ze Straży Miejskiej oraz Pana Krzysztofa Jasińskiego- Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę pt. ” Bezpieczne zachowania”

Wizyta Pani Policjant w przedszkolu

Ruch to zdrowie - przedszkolak Ci to powie

Ruch to zdrowie - przedszkolak Ci to powie. Jako przedszkole promujące zdrowie zapraszamy wszystkich przedszkolaków do wspólnej zabawy. Dziś wszystkie dzieci z młodszych grup nauczyły się jaki ważny jest ruch dla Naszego zdrowia.

Wycieczka do Zakładu Gospodarki Odpadami w Pukininie

Wszystkie grupy z Tęczowej Jedyneczki odwiedziły Zakład Gospodarki Odpadami w Pukininie, gdzie dowiedziały się gdzie trafiają odpady z Naszych domów i co się z nimi dzieje.

W każdy piątek dzieci samodzielnie przygotowują pyszne i zdrowe kanapki.

Zajęcia gimnastyczne

Jednym z podstawowych elementów wpływających na zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała. Zajęcia z gimnastyki prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń. Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę.

Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie

28 listopada odbyło się wręczenie Certyfikatów "Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie". Minister Edukacji Anna Zalewska przyznała to wyróżnienie 35 przedszkolom i 29 szkołom należącym do sieci przedszkoli i szkół promujących zdrowie w Polsce. Dzięki naszym działaniom nasze przedszkole otrzymało Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie. Certyfikat odebrała pani Dyrektor Teresa Majcher oraz pani Małgorzata Makowiecka koordynator zespołu do spraw promocji zdrowia.

Efektywna praca w zespole

W dniu 19 listopada w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla pracowników naszego przedszkola, które poprowadzone zostały przez pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach. Tematem spotkania była efektywna praca w zespole.

Zdrowe soki

Dobrze wiemy, że w owocach i warzywach jest dużo witamin, dlatego raz w tygodniu przygotowujemy pyszne i zdrowe soki.

Przyjaciele Zippiego

W grupie "Pszczółki" realizowany jest program "Przyjaciele Zippiego" angielskiej fundacji Partnership for Children. Przedszkolaki rozmawiały o emocjach.

Ruch to zdrowie

23.10.2018 r. Ruch to zdrowie - Przedszkolak Ci to powie.

Magiczny dywan

04.10.2018 r. ''Wiewiórki" uwielbiają zabawy na ,,magicznym dywanie"

Przedszkole promujące zdrowie

Definicja przedszkola promującego zdrowie

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:
•zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
•podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.

Standardy przedszkola promującego zdrowie
1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych, zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników i rodziców dzieci.
3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną dzieci i stwarza im warunki do praktykowania w co- dziennym życiu zachowań prozdrowotnych.
4. Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.

MODEL PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE:
W modelu PPZ uwzględniono trzy poziomy:
1. Warunki dla tworzenia Przedszkola Promującego Zdrowie:
∗ Promocja zdrowia w dokumentach, pracy i życiu przedszkola.
∗ Struktura i organizacja sprzyjające uczestnictwu, planowaniu, systematyczności i skuteczności działań.
2. Główne obszary działań Przedszkola Promującego Zdrowie:
∗ Klimat społeczny sprzyjający zdrowiu i dobremu samopoczuciu.
∗ Edukacja zdrowotna dzieci i stwarzanie im warunków do praktykowania zachowań prozdrowotnych.
∗ Zwiększanie kompetencji pracowników i rodziców w zakresie dbałości o zdrowie i edukacji zdrowotnej.
3. Oczekiwane efekty:
∗ Dobre samopoczucie w przedszkolu członków jego społeczności.
∗ Podejmowanie działań dla wzmacniania zdrowia przez dzieci, pracowników i rodziców dzieci.

Dostępność