PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Pierwszy dzień Wiosny

Wraz z nadejściem wiosny dzieci chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczych kącików zieleni w salach oraz w prace ogrodnicze. Samodzielnie zasadziły nasiona. Dzieci dowiedziały się jakie są niezbędne warunki do rozwoju roślin. Nasz kącik przyrodniczy w sali, to doskonałe miejsce do prowadzenia bezpośredniej obserwacji roślin podczas której, dzieci poznały cykl rozwojowy roślin oraz nauczyły się systematyczności w pielęgnowaniu i codziennym podlewaniu kiełkujących nasion. Na powitanie wiosny odbyły się również zajęcia o wiośnie i jej pierwszych oznakach. Dzieci wykonały panią Wiosnę orasz na pożegnanie zimy "topiliśmy" marzannę. Przedszkolaki rozpoczęły marsz ku wiośnie, oczywiście z kukłą marzanny na honorowym miejscu.