Wizyta w bibliotece

W środę ( 9.10) dzieci z grupy ,,Wiewiórki” odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla Dzieci. Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach literacko- plastycznych. „Jesienne czytanie na bibliotecznym dywanie” ma na celu zachęcenie dzieci do słuchania bajek i opowieści oraz rozwijanie zainteresowań tekstami literackimi. Oglądaliśmy teatrzyk Kamishibai ,, Noc w bibliotece”, także na wesoło, książkowo, plastycznie i oczywiście z uśmiechem spędziliśmy przedpołudnie w czytelni. Jesienne zakładki zrobione, wypożyczalnia zwiedzona, książki i audiobooki do przedszkola wypożyczone. To była wspaniała wizyta, dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta, ale na pewno nie ostatnia.