POLSKA,MOJA WOLNA OJCZYZNA

Zajęcia otwarte

We wtorek, 15.11.2022r. dzieci z grupy „Słoneczka” zaprosiły na zajęcia swoich rodziców. 11 listopada to ważne święto dla nas Polaków, Narodowe Święto Niepodległości, stąd właśnie tematyka zajęć otwartych ,,Polska, moja wolna Ojczyzna”. Wychowanie patriotyczne jest niezwykle ważne, rozpoczyna się już od najmłodszych lat, towarzyszy dzieciom w domu, również w przedszkolu i w codziennym życiu. Ważne jest kultywowanie szacunku do Ojczyzny i symboli narodowych, w związku z tym dzieci zaprezentowały swoim rodzicom przedstawienie z tej okazji, zaśpiewali piosenki patriotyczne oraz najważniejszą pieśń dla nas Polaków- Hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego oraz wiersze opowiadające o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wykazały się znajomością wiedzy o Polsce, symboli narodowych i pojęć związanych z Polską poprzez odgadywanie zagadek. Na zakończenie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną „Polska - kolorowanka XXL”
Dostępność