LOGOPEDIA NA WESOŁO

LOGOPEDIA NA WESOŁO - profilaktyka logopedyczna

Zbliżając się do końca naszej logopedycznej przygody odwiedziła nas na zajęciach Pani Logopeda Pani Żaneta, która poprowadziła świetne zabawy logopedyczne w ramach prowadzonej regularnie profilaktyki logopedycznej. Podczas zajęć porobiliśmy wspólnie bańki mydlane, których wyczarowanie i puszczanie dało dzieciom wiele radości, gdyż puszczali je za pomocą własnych rąk. Zabawy z bańkami to wspaniałe narzędzie wspomagające rozwój najróżniejszych umiejętności dziecka. Jest to przede wszystkim świetne ćwiczenie oddechowe, które służy wydłużeniu fazy wydechowej, wzmacnianiu siły oraz uspokojeniu i wyrównaniu oddechu. Ponadto jak doskonale wiemy, prawidłowy słuch jest również szczególnie ważny u dziecka, gdyż warunkuje to nie tylko prawidłowy rozwój głosu i mowy oraz opanowanie odpowiednich form językowych, to również wpływa na ogólny rozwój dziecka. Dlatego też Pani Żaneta przyniosła do nas matę podłogową do pianina, która była świetną zabawą treningu dotykowego i słuchu dzieci.
Dostępność