Galeria – wydarzenia

Paka dla psiaka

Dyrektor Przedszkola składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom – rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola i całej społeczności przedszkolnej, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „Paka dla psiaka".

Konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

22. 12.2020 r. Nagrody w przedszkolnym konkursie plastycznym na najpiękniejszą ozdobę choinkową przyznane.

Razem na Święta

18.12.2021 r. W ramach akcji "Razem na Święta", dzieci z naszego przedszkola przygotowały pierniki oraz ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały przekazane podopiecznym Domu Seniora w Rawie Mazowieckiej.

„Jak jest w innych krajach“-koncert muzyczny

15.12.2020 r. Spotkaliśmy się przedświątecznie z panem Witkiem i jego gośćmi. Jeden z nich, pan Raffaello z Peru zapoznał nas z muzyką oraz instrumentami charakterystycznymi dla Ameryki Południowej. Zatem Despasito (pomału)...

„SZLACHETNA PACZKA“

Finał akcji  „Szlachetna Paczka“

Festiwal Piosenki Dziecięcej- „Wlazł kotek na płotek“

W tym roku w Rawskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Wlazł kotek na płotek" nasze przedszkole reprezentowały trzy dziewczynki: Zuzanna Milczarek, Kornelia Piątkowska, Nikola Winiarska .Uczestniczkom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy !

Wizyta Świętego Mikołaja

7.12.2020 r. Tradycyjnie, jak co roku nasze przedszkole odwiedził niezwykły Gość... Był nim Święty Mikołaj. Dzieci przygotowały dla niego wiele atrakcji. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze... Na koniec swojej wizyty zostawił dla wszystkich przedszkolaków wspaniałe prezenty. Serdecznie dziękujemy drogi Mikołaju za odwiedziny i upominki. Mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli wspólnie spędzić miło czas !

„Strach ma wielkie oczy“- koncert muzyczny

30.11.2020 r. Motyle i Żabki spotkały się wirtualnie z panem Witkiem, panią Małgosią i panem Andrzejem. Dzieci podczas koncertu dowiedziały się czym różni się opera od baletu. Poznały również  nowe instrumenty - gong, ksylofon, talerze.

„Czyste ręce to podstawa i już zdrowa jest zabawa“

„Czyste ręce to podstawa i już zdrowa jest zabawa“ - to hasło konkursu plastycznego, w którym udział wzięły wszystkie grupy z "Tęczowej Jedyneczki". Tematem przewodnim konkursu była higiena osobista. Miał on na celu nie tylko rozbudzenie zainteresowań plastycznych wśród dzieci, ale przede wszystkim zachęcenie do dbałości o własne zdrowie. Za wykonanie przepięknych prac wszystkie dzieci otrzymały zdrowe upominki.

Konkurs recytatorski

10.11.2020 r. We wtorek 10 listopada w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy patriotyczny konkurs recytatorski. Wzięły w nim udział dzieci pięcioletnie. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Małego Patrioty.

Hymn Polski

We wtorek o 11:11 wszystkie przedszkolaki  uroczyście odśpiewały hymn Polski w ramach akcji "Szkoła do hymnu" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek dzieci z grupy "Słoneczka" podziękowały wierszem i piosenką za trud, serce oraz uśmiech wszystkim pracownikom przedszkola.

Wizyta Pani Policjant

W tym miesiącu nasze przedszkole odwiedziła pani policjant z Powiatowej Komendy Policji w Rawie Mazowieckiej Pani Małgorzata Lewandowska. Każda z grup wiekowych odbyła z panią policjant pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa, zastosowania i znaczenia znaków drogowych. Na spotkaniu zostały również omówione zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak i odpowiedniego zachowania podczas spotkania z groźnym zwierzęciem.

Przedstawienie bezpieczeństwo

Nasze przedszkole odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej , które zaprezentowały przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa. Przedszkolaki odgadywały zagadki oraz z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Gościliśmy również przedstawiciela Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, którzy przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki

W środę 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniały występ, w którym pokazały innym przedszkolakom, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze, gdzie należy przechodzić przez ulicę i czego się wystrzegać. W tym dniu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenkę. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Pana Roberta Zdziechowskiego ze Straży Miejskiej oraz Pana Krzysztofa Jasińskiego- Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę pt. „Bezpieczne zachowania”.

Wizyta Pani Policjant w przedszkolu

Dnia 30 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy sierż. sztab. Małgorzatę Lewandowską z rawskiej KPP. Przedszkolaki uważnie słuchały czym zajmuje się na co dzień, mogliśmy obejrzeć wyposażenie potrzebne w pracy policjanta. Przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, uświadomiła również o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Podczas spotkania mogliśmy również obejrzeć występ naszych starszych kolegów z grupy „Żabki“.

Rozstrzygnięcie konkursu -„ Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy".

Dnia 05.03.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego- "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy". Konkurs miał przede wszystkim na celu pogłębić wiedzę dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzić zainteresowania ekologiczne, a także umocnić więzi rodzinne poprzez wspólną pracę. Prace złożone przez dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Konkurs „Ekozwierzak“

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ekozwierzak”, który został zorganizowany w ramach konkursu „Śmieci segregujemy – naszą planetę ratujemy”. Zadanie to realizowane jest w ramach konkursu pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz grupę z Przedszkola Miejskiego nr 3. Przedszkolaki przygotowały z odpadów piękne zwierzęta. Podczas spotkania dzieci, przypomniały sobie jak należy segregować śmieci oraz dbać o nasze środowisko. Następnie rozwiązywały przygotowane zadania dotyczące segregacji odpadów. Dzieci z grup 5- letnich zaprezentowały wiersze i piosenki o naszej planecie.

Teatr Nieduży zaprasza

Kopciuszek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.)

Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.

Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)

Zamieszanie w krainie bajek

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Rzepka

Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. ) 

Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.

Dostępność