Codeweek

CODEWEEK

Starszaki z naszego przedszkola włączyły się do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania i podczas zajęć poznają podstawy kodowania i podstawowe pojęcia związane z nim związane.

W tym roku Tydzień Kodowanie -Codeweek 2020 odbywa się w dn. 10- 25 października. Codeweek jest wydarzeniem społecznym, w które angażują się państwa europejskie konkurując w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Celem tych działań jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pracy zespołowej i kompetencji cyfrowych.
Podczas proponowanych przez wychowawczynie zabaw dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności matematyczne, wyobraźnie przestrzenną oraz podstawowe funkcje poznawcze.

Przygodę z kodowaniem Motyle rozpoczęły muzycznie.