AKCJA „KSIĄŻKA ZA KSIĄŻKĘ”

Celem naszej akcji jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie, że dzielenie się jest lepsze od posiadania.

W myśl tej idei nasze przedszkole zaprasza wszystkich nauczycieli, personel przedszkola, rodziców wraz z dziećmi do włączenia się w naszą akcję.

Krok po kroku…, czyli zasady naszej akcji:

1. Przynieś przeczytaną, niepotrzebną książkę i zostaw ją u nauczynieli poszczególnych grup. Mogą to być książki literatury dziecięcej, przeznaczonych dla dzieci w wieku 3-6 lat, jak również encyklopedie, przewodniki, itp.
  2. Książki zostaną opatrzone specjalnym logo i wystawione na przygotowanym do tego regale.
  3. Regał będzie opatrzony hasłem: „Książka za książkę”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.

Regał będzie czekał na dzieci w holu głównym naszego przedszkola wraz z „regulaminem” wypożyczeń oraz książkami. Każde dziecko wraz z wychowawcą swojej grupy będzie mogło podejść i sprawdzić czy znajduje się tam książka warta przeczytania.

Dziel się z innymi radością czytania!

Przypominamy o obowiązku zwrotu przeczytanych książek