GALERIA


                           Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony                                                                                                         zabronione
 
                                 
11 kwietnia odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Gościliśmy artystkę p. Martynę Makarewicz, która pokazała dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Spotkanie pełne twórczej aktywności dały dużo
satysfakcji i radości dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty.  Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu.


                                 

W poniedziałek Żabki zrobiły pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, rzodkiewki, papryka, nie zabrakło wędliny a także przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie lub z niewielką pomocą cioć smarowały i układały produkty tworząc na kanapkach swoje własne kompozycje. Przygotowane przez przedszkolaki kanapki wyglądały smakowicie i szybko znikały z talerza. :)


                                                            20.03.2018
                                 
Bo kto powiedział, że Żabki nie lubią śniegu ...
                                 


W dniu 16 stycznia odbyło się zajęcie warsztatowe pt. "Eksperymenty z wodą". Dzieci poznały stany skupienia wody i zjawisko topnienia, zamarzania, parowania i skraplania wody. Za udział w zimowych zabawach badawczych, każdy uczestnik zdobył Dyplom Małego Naukowca. 


                                  

W dniu 18 grudnia odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców o tematyce świątecznej, podczas których dzieci wspólnie z rodzicami wykonały aniołki z masy solnej. 


                                  

W dniu 10 listopada dzieci z grupy "Żabki", "Motyle" i "Słoneczka" oglądały film pt. "Polak Mały!", który opowiadał o polskich symbolach narodowych tj. flaga, godło, hymn. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

                                                            10.11.2017                                 
W dniu 18 października dzieci z grupy "Żabki" i "Pszczółki" uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenera Tomka i trenera Damiana z Rawskiego Klubu "MAZOVIA". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań sportowych.

                                                              18.10.2017

                                  

W środę "Żabki" uczestniczyły w treningu pokazowym Kinder Akademii Piłkarskiej.


                                                                11.10.2017