GALERIA

                   
        Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione

                                                        

W dniu 29 maja dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Pszczółki" dzieci wybrały się na wycieczkę do Kawęczyna, gdzie pani gospodarz powitała nas po staropolsku w ludowym stroju. Zwiedzaliśmy starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną. Odbyły się zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, przejażdżka wozem konnym.


                           

Dzieci wykonały motyle z kolorowych rolek po papierze toaletowym oraz papierowych elementów.


                          

W związku ze Światowym Dniem Książki (23. kwietnia), wybraliśmy się z wizytą do księgarni. Dzieci wysłuchały ciekawej prelekcji na temat wartości, jakie niesie ze sobą obcowanie z książkami oraz poznały różne rodzaje książek. Dzięki uprzejmości Pani Zofii, „Wiewiórki” mogły oglądać wszystkie książki dostępne w księgarni, co sprawiło im wiele radości.


                                 
Rozmawiając o Rawie Mazowieckiej, nie sposób nie wspomnieć o najważniejszych obiektach i miejscach wartych obejrzenia. Poznajemy najbliższe otoczenie przedszkola. 


                            

Poznajemy stroje ludowe wybranych regionów Polski.
Dzieci porównały strój podhalański (góralski) oraz łowicki. Miały możliwość obejrzenia stroju z naszego regionu, a nawet przymierzenia.                            

Dziś w naszej grupie mieliśmy wyjątkowe święto, a mianowicie urodziny naszego kolegi. Mama Mateusza upiekła dla nas pyszny tort. Śpiewaliśmy "Sto lat" oraz składaliśmy Mateuszowi życzenia.                              
W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do nas rodziców, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie pt. "Witaj wiosno". Po powrocie do sali dzieci wysłuchały opowiadania o zielonej żabce, następnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy żabki z origami płaskiego z koła. 


                             

W piątek Wiewiórki postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, rzodkiewki, papryka, nie zabrakło wędliny a także przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie lub z niewielką pomocą cioć smarowały i układały produkty tworząc na kanapkach swoje własne kompozycje. Przygotowane przez przedszkolaki kanapki wyglądały smakowicie i szybko znikały z talerza. :)


                                                                     16.03.2018                              

Już blisko wiosna... Sadzenie cebuli... 

                                                            12.03.2018                          

Zimowe zabawy na placu przedszkolnym...                           

Dzieci przygotowują laurki – upominki dla babci i dziadka.


                           
Rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia plastyczne. Dzieci poznają wciąż nowe techniki… Tym razem tworzyły fajerwerki odciskając na czarnym kartonie waciki umoczone w kolorowej farbie. 


                          

W oczekiwaniu na bal…

                                                                      09.01.2018


                               

W dniu 16.11.2017 roku w grupie „WIEWIÓRKI” odbyło się zajęcie otwarte pt.  „ Jesienna szaruga”. W pierwszej części zajęć rodzice wspólnie z dziećmi wzięli udział w zabawach prowadzonych Metodą CH. Knilla. W drugiej części zajęć przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności: przeliczały w zakresie 6, klasyfikowały ubrania według określonej cechy i dopasowywały elementy o podobnym wzorze, a na koniec  wykonały razem z rodzicami piękne parasolki. Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze, dzieci świetnie się spisały , a rodzice co dla nas oczywiście bardzo ważne, opuścili przedszkole bardzo zadowoleni.


                              

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wykonały piękne jeżyki z plasteliny. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.
                                  
                                                            10.11.2017


                              

W dniu 12 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w treningu piłki nożnej poprowadzonym przez Pana Mariusza - trenera z Akademii Piłkarskiej. Głównymi celami spotkania było: propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uczestnictwo w zajęciach oraz rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach zwycięstwa lub porażki.


                                                              12.10.2017


                              
W dniu 11 października dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Skansenu w Maurzycach. Przedszkolaki zobaczyły stare chałupy z zagrodami wyposażonymi w niezbędny sprzęt do pracy w polu. Widzieliśmy również kuźnię, wiatrak - koźlak oraz ekspozycję sprzętu strażackiego. Wzięliśmy udział w warsztatach etnograficznych poprowadzonych przez pracownika Muzeum w Łowiczu. Zmęczeni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do przedszkola.

                                                              11.10.2017


                              

Wybraliśmy się na pobliski rynek, aby dokonać zakupu warzyw w celu uzupełnienia naszego warzywnego kącika. Wspólnie z panem sprzedawcą utrwaliliśmy nazwy warzyw, porównaliśmy ich wygląd i zapach.
                               

2 października świętowaliśmy dzień chłopca. Dziewczynki przygotowały medale super chłopaka oraz, wręczając je, złożyły kolegom życzenia. Następnie wspólnie bawiliśmy się przy dźwiękach piosenek z dziecięcego repertuaru. Doskonałym uzupełnieniem święta chłopców była piesza wycieczka do Miejskiego Domu Kultury na projekcję filmu przyrodniczego „Marsz pingwinów 2”.                              

W dniu dzisiejszym przedszkolaki wspólnie z paniami zrobiły pyszny sok, do którego przygotowania wykorzystały marchew i jabłko. Dzieci z ogromną chęcią pomagały, a później kosztowały pyszny sok.  


                                                                      05.10.2017


                                   
"Wiewiórki" dziś podczas zajęć dydaktycznych zrobiły pyszną sałatkę z przyniesionych do przedszkola owoców. Najpierw przedszkolaki umyły owoce, a następnie zabrały się do krojenia. Wszystkie dzieci spróbowały wspólnie zrobionej sałatki, była pyszna:) 

                                                                       29.09.2017                                   

W środę, 20 września odwiedziła nas pani Halinka – nasza pielęgniarka. Zaproszona została do nas w związku z zagadnieniami związanymi z higieną. Podczas spotkania, pani pielęgniarka opowiedziała nam o budowie skóry i wyjaśniła, dlaczego powinniśmy dbać o jej czystość. Potem omówiliśmy zastosowanie poszczególnych przyborów do higieny (ciała i jamy ustnej). Ostatnim punktem było przypomnienie sposobu mycia rąk, połączone z pokazem ( w naszej łazience). 

                                                               20.09.2017                                   

13 września 2017r. dzieci z grup: Wiewiórki i Pszczółki udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej.

                                                                             13.09.2017