Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wiewiorki/warsztaty_marzec oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

GALERIA

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów wiewiorki/warsztaty_marzec oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

                   
        Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione

                                  

Grupa "Wiewiórki" i "Rybki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Łodzi. Przedszkolaki zwiedziły Palmiarnię, gdzie miały możliwość zobaczenia wielu roślin tropikalnych. Następnie wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego w którym podziwialiśmy rośliny, krzewy oraz drzewa liściaste i iglaste W trakcie wycieczki dzieci zadawały wiele pytań, były bardzo zaciekawione.

                                                                     10.05.2017

{gallery}wiewiorki/wycieczka_lodz{/gallery}
                                  

W "Wiewiórkach" odbyło się zajęcie otwarte z udziałem rodziców, którego tematem spotkania było "Wiejskie podwórko". Dzieci rozwiązywały zagadki słowne i słuchowe, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, śpiewały piosenkę ortofoniczną pt. "Śmieszna zagroda". Na koniec wspólnie z rodzicami przedszkolaki wykonały z papieru kurę. Efekty naszej pracy można podziwiać na wystawie w szatni.

                                                                      30.03.2017
{gallery}wiewiorki/warsztaty_marzec{/gallery}
                                 

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych "Wyścig rzędów". Głównym celem zajęć było doskonalenie sprawności motorycznej (szybkości, siły, skoczności), umiejętności rzutu do celu oraz współpracy w grupie. 

                                                                      10.03.2017

{gallery}wiewiorki/gimnastyka{/gallery}
                                  

Dziś "Wiewiórki" wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni, gdzie miały możliwość zobaczenia różnych rodzajów kwiatów. Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z punktami usługowo-handlowymi w najbliższej okolicy oraz poszerzenie wiedzy dzieci na temat środowiska lokalnego. 

                                                                      08.03.2017

{gallery}wiewiorki/kwiaciarnia{/gallery}
                                  
Uczymy się samodzielności... Przedszkolaki w każdy piątek samodzielnie robią kanapki, tak było i dziś. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Nawet największe niejadki zjadły śniadanie z apetytem. :)

                                                                     03.03.2017
{gallery}wiewiorki/kanapki1{/gallery}
                                  

W dniu 15 lutego "Wiewiórki" i "Rybki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które zostały poprowadzone przez firmę Baby Club Cafe z Łodzi. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę kucharza. Wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne zdrowe muffinki, które udekorowały, a następnie zjadły. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy.
 


                                                                      15.02.2017
{gallery}wiewiorki/babeczki{/gallery}

                                       
Dziś "Wiewiórki" wybrały się na zajęcia literacko- plastyczne do biblioteki pt. "Nasze ulubione bajki". Dzieci odgadywały zagadki, układały puzzle. Po zakończonych zajęciach w świetnym nastroju wróciliśmy do przedszkola. 

                                                                      08.02.2017

{gallery}wiewiorki/biblioteka_luty{/gallery}

                                       

Przygotowania do Balu Karnawałowego...

                                                                      12.01.2017


{gallery}wiewiorki/bal{/gallery}

                                       

Dziś "Wiewiórki" wybrały się do Biblioteki dla dzieci na zajęcia literacko - plastyczne pt. "Śnieżne zwierzęta". Dzieci wykonały kolorowe zimowe obrazki i rozwiązywały zagadki z bibliotecznej szufladki. 

                                                                    11.01.2017


{gallery}wiewiorki/biblioteka_styczen{/gallery}

                                       

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej - oddział dla dzieci na zajęcia literacko - plastyczne pt. "Jak pracuje święty Mikołaj". Dzieci zrobiły Mikołaja z papieru, a następnie oglądaliśmy książki. 

                                                                      16.12.2016

{gallery}wiewiorki/biblioteka_grudzien{/gallery}

                                        
15 grudnia w grupie "Wiewiórki" odbyło się zajęcie otwarte podczas którego rodzice mieli możliwość zobaczyć, jak dzieci pracują podczas zajęć. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o bałwanku Bulim, odpowiadały na pytania nauczyciela dotyczące wysłuchanego tekstu oraz pracowały w książkach. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały bałwanki. 

                                                                 15.12.2016

{gallery}wiewiorki/warsztaty_grudzien{/gallery}
                                       

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku...

{gallery}wiewiorki/mikolaj{/gallery}

                                       
Dziś "Wiewiórki" postanowiły ubrać swoją choinkę... Do ozdobienia wykorzystały: bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Pięknie ubraną choinkę można podziwiać w naszej sali :)

                                                                       05.12.2016

{gallery}wiewiorki/choinka{/gallery}
                                       
"Wiewiórki" wybrały się na wycieczkę na Pocztę Polską, gdzie miały możliwość zobaczenia, gdzie można wysłać list, nadać paczkę oraz jak wygląda praca policjanta. 

{gallery}wiewiorki/poczta{/gallery}

                                      

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody w środę, 19 października przedszkolaki z grupy „Wiewiórki” oraz „Rybki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa w Spale. Na miejscu powitał nas leśniczy, który oprowadził nas po lesie, zapoznał z drzewami, które tam rosną oraz opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły dary lasu, które po powrocie do przedszkola umieszczone zostały w kąciku przyrody.

                                                                     19.10.2016

{gallery}wiewiorki/wycieczka_spala{/gallery}

                                      
Dziś w grupie "Wiewiórki" pani Ela i pani Sylwia przygotowały dla dzieci pyszny sok z jabłek i marchewek. Dzieci zapoznały się z urządzeniem takim jak sokowirówka. 

{gallery}wiewiorki/sok_marchew{/gallery}

                                       
Z okazji Dnia Chłopca rodzice zorganizowali dla dzieci wspaniałe warsztaty kulinarne,podczas których dzieci mogły się wcielić w rolę kucharza i samodzielnie zrobić dla siebie pizzę. Przedszkolaki były bardzo zadowolone z prezentu.
 
                                                                      30.09.2017
{gallery}wiewiorki/pizzeria{/gallery}

                                       
Wczoraj dzieci robiły sałatkę warzywną natomiast dziś przygotowaliśmy pyszną owocową sałatkę. 

{gallery}wiewiorki/salatka_owocowa{/gallery}


                                        
Dziś podczas zajęć dydaktycznych dzieci nazywały i rozpoznawały za pomocą dotyku warzywa z których przygotowały sałatkę. Wspólnie przygotowaną sałatkę zjedliśmy przed obiadem, była pyszna.

{gallery}wiewiorki/salatka_warzywna{/gallery}
                                        

W środę nasze przedszkole odwiedził trener z Akademii Piłkarskiej działającej na terenie Rawy Mazowieckiej. Z tej okazji trener przeprowadził z dziećmi kilka prostych ćwiczeń. Cieszymy się , że nasze przedszkolaki uprawiają sport nie tylko dla kondycji , ale również dla zabawy. 
{gallery}wiewiorki/pilka{/gallery}

                                       

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 16 września przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – wokół przedszkola oraz teren przedszkolny. Dzieci z rękawicami ochronnymi i workami na odpady przemierzały znajome uliczki. Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie. Dzięki takiej
 akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.

                                                                      16.09.2016

{gallery}wiewiorki/sprzatanie_swiata{/gallery}
                                       
Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. 

                                                                      06.09.2016

{gallery}wiewiorki/zabawy_dowolne{/gallery}