GALERIA

                 
            Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione                                       

We wtorek "Słoneczka" wybrały się nad rawski Zalew, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące bezpiecznego przebywania dzieci nad wodą. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się nad wodą, w jakich miejscach powinniśmy się kąpać oraz co należy zrobić przed wejściem do wody, aby nie doznać wstrząsu. Mieliśmy również okazję obejrzeć sprzęt ratownictwa wodnego i zapoznać się ze sposobem ich działania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały również udział w konkurencjach sportowych. Dziękujemy za interesujące i pouczające zajęcia :)
Wycieczka została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok. 

                                                                       19.06.2018r.

                                      


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moje wymarzone wakacje". Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział :)                                                                   15.06.2018r.

                                 

 W czwartek "Słoneczka" miały okazję spróbować swoich sił w kolejnym treningu piłki nożnej zorganizowanym przez Akademię Piłkarską. Zajęcia miały na celu rozwijanie sprawności psychomotorycznej, kształtowanie postawy współdziałania zespołowego i wzajemnej odpowiedzialności. Gry zespołowe rozwijają wiele cech woli: odwagę i zdecydowanie, wytrzymałość i wolę walki, inicjatywę i samodzielność.
                                                                           14.06.2018r.


                                 


W piątek "Słoneczka" miały okazję zwiedzić rawski basen. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Skierniewicach oprowadzili nas po obiekcie. Wycieczka została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok. 
                                                                     15.06.2018

                                 

W piątek w grupie "Słoneczka" gościli ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Skierniewicach. Ratownicy przeprowadzili z dziećmi zajęciach pt. "Bezpiecznie nad wodą" realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok. 

                                                                       08.06.2018

                                 

Jak co tydzień w piątek Słoneczka uczestniczyły w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez ciocię Olę. Przy akompaniamencie fortepianu dzieci wybrały się na wiosenną łąkę, na której zamieniły się w żaby i bociany. Bezbłędnie odróżniały wysokie i niskie dźwięki, a także tańczyły i śpiewały przy nowej wiosennej piosence. :)
                              
16 maja razem z dziećmi z grupy "Motyle" pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Łodzi. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. "O żabce, która nie została królewną" w Teatrze Lalek "Arlekin. Następnie wybraliśmy się do łódzkiego ZOO, gdzie zobaczyliśmy niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych stron świata, zapoznaliśmy się również z warunkami życia zwierząt
                             


W czwartek w grupie Słoneczka odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Tematem głównym zajęć były zwierzęta mieszkające w gospodarstwie. Dzieci przeliczały, tworzyły zbiory, z pomocą rodziców rozwiązywały proste zadania matematyczne. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną.

                                                                19.04.18                             13 kwietnia w grupie Słoneczka odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Naszym gościem była artystka p. Martyna Makarewicz. Celem zajęć było pokazanie dzieciom jak w ciekawy i prosty sposób można wykorzystać glinę. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na jej temat, doskonale wiedzą, że glina nie służy jedynie jako materiał plastyczny ale również wykorzystywany jest w budownictwie. Podczas spotkania z panią Martyną dzieci mogły wykazać się inwencją twórczą. Wszyscy z ogromną radością i zapałem ugniatali i wałkowali kawałki gliny w celu uformowania z niej zamierzonych kształtów.  Efektami twórczej pracy dzieci są miseczki, które zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu.

                                                                   13.04.2018

                             W poniedziałek Słoneczka wybrały się na Zamek :)
                                     
                                                             26.03.2018
                             


Słoneczka postanowiły zasiać owies, który będzie ozdabiał stół wielkanocny.

                                                               20.03.2018                             


W poniedziałek Słoneczka zrobiły pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, rzodkiewki, papryka, nie zabrakło wędliny a także przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie lub z niewielką pomocą cioć smarowały i układały produkty tworząc na kanapkach swoje własne kompozycje. Przygotowane przez przedszkolaki kanapki wyglądały smakowicie i szybko znikały z talerza. :)

                                                                20.03.2018
                             

W tym tygodniu Słoneczka siały i sadziły warzywa. Będziemy je codziennie podlewać i pielęgnować ;)                                                                     16.03.2018


                             


8 marca w grupie "Słoneczka" świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia swoim koleżankom i ciociom, nie obyło się także bez upominków. Po słodkim poczęstunku wszyscy bawili się przy muzyce. Na dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy jak przystało na dżentelmenów byli uczynni i mili. Wszystkie ciocie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, rodzicom zaś za przygotowanie poczęstunku i upominków. :)

                                                                    08.03.2018

                             

W tym tygodniu Słoneczka poznawały kosmos, rozmawialiśmy o planetach, gwiazdach i galaktykach. Wspólnymi siłami zrobiliśmy osiem planet, które zawisły nad naszymi głowami :) Pod koniec tygodnia postanowiliśmy wybrać się w podróż kosmiczną. Z wielką radością i zaangażowaniem włączyły się w budowę ogromnej rakiety, same ją ozdobiły i wyposażyły w odpowiedni sprzęt, następnie każdy mógł na chwilę zostać dzielnym kosmonautą i odbyć „podróż na odległe planety”.
                           

                         
W tym tygodniu Słoneczka rozmawiały na temat prehistorii Ziemi. Poznały niektóre nazwy dinozaurów, oglądały książki na ich temat, układały puzzle, wykonały figurki z papieru, a także odlewy z masy solnej. Ćwiczyliśmy również stosunki przestrzenne z wykorzystaniem głównych bohaterów naszych zajęć.                                                                 16.02.2018

                           

W poniedziałek Słoneczka odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną, w której spotkały się z panią Mirosławą Wójcik z Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się w co ubrany jest strażak, oglądaliśmy sprzęt niezbędny w akcji ratunkowej, każdy miał okazję przymierzyć prawdziwy kask. Z pomocą pani Mirosławy dzwoniliśmy na numer alarmowy straży pożarnej, w celu zgłoszenia symulowanego pożaru.
                                                               05.02.2018

                              

Zabawy na "Magicznym dywanie".
                                                                 01.02.2018

                               


Słoneczka wiedzą, jak ważna jest higiena jamy ustnej, dlatego codziennie po śniadaniu myją starannie zęby. :)
                                                                 26.01.2018

                               


Gdy spadnie śnieg, bawimy się tak :)

                                                                 17.01.2018

                              

W czwartek dzieci z grupy Słoneczka zaprosiły swoich rodziców na przedstawienie bożonarodzeniowe. Zaprezentowały historię Rodziny Świętej, nie brakowało również kolęd oraz układów tanecznych. Dzieci wraz z wychowawcami dziękuj
ą za przybycie. :)

                                                                04.01.2018
                            

24 listopada Słoneczka świętowały Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim przyjacielem- misiem. Każdy przedstawiał swojego misia, opisywał wyg
l
ąd. Wszystkie "słoneczkowe" misie były piękne i wyjątkowe. :)

                                                                 24.11.2017

                       


10 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Jeża". Z tej okazji wykonaliśmy pracę plastyczną  a także obejrzeliśmy bajkę o "Jeżu Kleofasie".

                                                         10.11.2017
                       
               

W dniu 10 listopada dzieci z grupy "Żabki", "Motyle" i "Słoneczka" oglądały film pt. "Polak Mały!", który opowiadał o polskich symbolach narodowych tj. flaga, godło, hymn. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

                                                        10.11.2017                                             

                             

W środę w grupie "Słoneczka" odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Z tej okazji dzieci zaprezentowały przybyłym rodzicom program artystyczny składający się z wierszy, piosenek oraz układów tanecznych. Po części artystycznej "Słoneczka" przystąpiły do przysięgi, w której przyrzekały, iż będą zawsze uśmiechnięte, słuchały nauczycielek, zjadały posiłki, a także pilnie się uczyły. Po przysiędze każdy przedszkolak otrzymał upominek oraz dyplom wręczony przez Panią Dyrektor.
Od dziś "Słoneczka" stały się prawdziwymi przedszkolakami. :)


                                                             25.10.2017                             

Dzisiaj przyszliśmy z odwiedzinami do naszej pielęgniarki- Pani Halinki, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o swojej pracy, zaprezentowała przedmioty, które są potrzebne w codziennej pracy lekarza i pielęgniarki. Nie lada atrakcją było ważenie i mierzenie dzieci przez Panią Halinkę. Pani Pielęgniarka przypomniała nam jak ważna jest higiena jamy ustnej, przy użyciu modelu szczęki dorosłego człowieka zademonstrowała nam jak należy poprawnie szczotkować zęby po każdym posiłku.
Dziękujemy Pani pielęgniarce za ciekawe i pouczające spotkanie :)

                                                             19.10.2017
                              

W dniu 18 października dzieci z grupy "Słoneczka" uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenera Tomka i trenera Damiana z Rawskiego Klubu "MAZOVIA". Przedszkolaki aktywnie brały udział w spotkaniu, którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań sportowych  

                                                             18.10.2017
                            

W  środę "Słoneczka" uczestniczyły w treningu pokazowym Kinder Akademii Piłkarskiej.
               
                                                           11.10.2017

                      
                      
W czwartek "Słoneczka" zamieniły się w kucharzy i przygotowały sałatkę owocową. Wśród owoców były m.in. jabłka, gruszki, winogrona, banany. Dokładnie umyliśmy ręce, owoce, ubraliśmy również kolorowe fartuszki i zabraliśmy się do pracy. Dzielnie kroiliśmy owoce, zwracając przy tym uwagę na bezpieczne posługiwanie się nożem. Po skończonej pracy mogliśmy wreszcie skosztować wspólnie zrobionej sałatki owocowej, która nie tylko wspaniale wyglądała, ale i tak smakowała. :)

                                                          05.10.2017             
                       
                                      
W poniedziałek w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty oraz złożyły im najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przyniesionego przez rodziców dla wszystkich dzieci oraz wspólnych zabaw.  

                                                                                                                                                                                                                   02.10.2017
                            
                           

W piątek  "Słoneczka" rozwijały umiejętność wycinania nożyczkami.                                                                           
                                                         29.09.2017


                             
                         

W czwartek dzieci z grupy "Słoneczka" rozwijały sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową poprzez lepienie z masy solnej warzyw i owoców. Po wypieczeniu rzeźb w piecu pomalowaliśmy je wspólnie farbami.                                                                                   
                                                              28.09.2017

                               
 


                                 


W środę dzieci z grupy "Słoneczka" wybrały się na pieszą wycieczkę na targowisko miejskie, gdzie miały możliwość zobaczyć i utrwalić nazwy owoców i warzyw poznanych podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolu.

                                                                     27.09.2017