GALERIA


                                          
W grupie "Rybki" odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je Pani Halinka - nasza pielęgniarka. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Przedszkolaki poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pani pielęgniarki mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem ważnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. 


                                          
Wycieczka "Rybek" do piekarni...


                                   

W dn. 24.04.2018 r. dzieci z grupy  „Rybki ”
 wybrały się na wycieczkę do Łodzi. W programie wycieczki znalazły  się: spektakl pt.: „Tymoteusz wśród ptaków” w Teatrze Lalek Arlekin , warsztaty florystyczne oraz zabawy w sali „Twister”. Przedszkolaki wróciły z wycieczki w świetnych humorach,  każde dziecko przywiozło dla rodziców drobny upominek- własnoręcznie wykonaną  kompozycję kwiatową.
                                                                  
Dn.18.04.2018 r. rodzice dzieci z grupy  Rybki obejrzeli inscenizację z okazji Dnia Ziemi" w wykonaniu dzieci z grup Rybki i Papużki. Po przedstawieniu rodzice wzięli udział w zajęciach warsztatowych pt. Już wiosna. Podczas zajęć dzieci odpowiadały na pytania nauczyciela na temat treści usłyszanego wiersza B. Formy Wiosna, układały rytmy, liczyły wiosenne kwiaty oraz zaprezentowały piosenkę w j. angielskim 1, 2, 3..once I caught a fish alive. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały wiosenne kwiatki wykorzystując technikę origami.


                                      
Dzieci z grupy Rybki próbowały przywołać wiosnę w tradycyjny sposób. Wykonały wspólnie kukłę Marzanny i zabrały ją na pierwszy wiosenny spacer.


                              

W piątek Rybki postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, ogórki, rzodkiewki, papryka, nie zabrakło wędliny a także przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem samodzielnie lub z niewielką pomocą cioć smarowały i układały produkty tworząc na kanapkach swoje własne kompozycje. Przygotowane przez przedszkolaki kanapki wyglądały smakowicie i szybko znikały z talerza. :)                                                                             16.03.2018


                                        
Z okazji „Dnia Kobiet” chłopcy  przygotowali dla swoich koleżanek z grupy drobny upominek. Każda dziewczynka otrzymała pokolorowanego przez kolegę tulipana.


                                        

W dn. 21.02.2018 odbyło się w grupie Rybki zajęcie warsztatowe pt. Skarby Ziemi. Podczas zajęcia dzieci poszukiwały ukrytych  skarbów, badały również fizyczne właściwości soli i węgla.
                                       
Zimowe zabawy na śniegu...

                                                               17.01.2018
                                         

                                   Przedświąteczne wypieki w grupie „Rybki”. 

W dniu 21 i 22.12. dzieci w grupie Rybki zrobiły ciasteczka, które udekorowały  lukrem i cukrowymi ozdobami. Wszyscy chętnie wyrabiali ciasto i z niecierpliwością oczekiwali na gotowe ciasteczka. Udekorowane słodkości dzieci zabrały do domów, jako mały świąteczny prezent dla swoich Najbliższych.


                                                                     21.12.2017                                        

 Strojenie choinki w grupie Rybki :)


                                                                       08.12.2017

 


                                    
W dn. 07.11.2017 w grupie Rybki odbyły się warsztatowe zajęcia otwarte dla rodziców. Tematycznie zajęcia były poświęcone  jesieni. Podczas zajęć dzieci m.in rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby, układały jesienne puzzle, sortowały i liczyły kolorowe liście. Następnie wspólnie z rodzicami tworzyły jesienne kompozycje z wykorzystaniem suszonych traw i liści.

                                                                          07.11.2017


                                    
10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które można obejrzeć w przedszkolnej galerii. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

                                                             10.11.2017
   


                                

Rybki” korzystają z ciepłych październikowych dni bawiąc się na placu zabaw.                                                         

                                                          16, 17. 10.2017                                 

W środę 11.10.2017 „Rybki” wzięły udział w pokazowym treningu Kinder Akademii Piłkarskiej.

                                                             11.10.2017

                  


                                    

2 października świętowaliśmy Dzień Chłopca, z tej okazji przedszkolaki wybrały się do Miejskiego Domu Kultury na projekcję filmu "Marsz Pingwinów 2".


                                                      02.10.2017


 
                                     
"Ziemniaczane stworki" - zajęcia plastyczno- techniczne.

                                                                       05.10.2017


                                     

Dzieci z grupy "Rybki" odwiedziły gabinet pani pielęgniarki, która opowiedziała o swojej pracy. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób należy o siebie dbać, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Pani Halinka zademonstrowała  nam niektóre zabiegi, np. założenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, a nawet mierzenie ciśnienia.  Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest apteczka pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w dzieciach powszechne zainteresowanie.

                                                                        19.09.2017


                                     
Zabawy dowolne w sali. 

                                                                      19.09.2017