GALERIA

                                 
         Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione  

                                
W piątek w grupie "Pszczółki" gościli ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Skierniewicach. Ratownicy przeprowadzili z dziećmi zajęciach pt. "Bezpiecznie nad wodą" realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok. Zajęcia miały na celu uświadomienie zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznej kąpieli .


                            

W dniu 29 maja dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Pszczółki" dzieci wybrały się na wycieczkę do Kawęczyna, gdzie pani gospodarz powitała nas po staropolsku w ludowym stroju. Zwiedzaliśmy starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną. Odbyły się zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba, pokaz sztuki kowalskiej i wybijanie monety pamiątkowej w kuźni, przejażdżka wozem konnym.                            

"Pszczółki" wybrały się na spacer do Muzeum Ziemi Rawskiej...


                           

11 kwietnia odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Gościliśmy artystkę p. Martynę Makarewicz, która pokazała dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Spotkanie pełne twórczej aktywności dały dużo
satysfakcji i radości dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty.  Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu.                            

Od buraka do lizaka - historyjka obrazkowa...


                            

Pszczółki w tym tygodniu rozmawiały o zbliżających się Świętach Wielkanocnych... Rysowaliśmy pisanki po śladzie oraz malowaliśmy farbami jajka...


                             

W tym tygodniu rozmawialiśmy o oznakach wiosny. Dzieci układały historyjkę obrazkową o wzroście kwiatów, sadziły cebulki oraz wysiewały nasionka sałaty i bazylii. 

     
                           
W dniu dzisiejszym zaprosiliśmy do nas rodziców, aby obejrzeli przygotowane przez nas przedstawienie pt. "Witaj wiosno". Po powrocie do sali dzieci wysłuchały opowiadania o zielonej żabce, następnie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela, porównywały żaby, umieszczały je w dwóch zbiorach oraz przeliczały. Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy żabki z origami płaskiego z koła. Na koniec mieliśmy pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 
                                
Dziś "Pszczółki" samodzielnie przygotowały śniadanie. Było pyszne, bo każdy przygotował sam.                                                                        

                                                             23.03.2018

                                 
                             
Dziś w naszej grupie obchodziliśmy urodziny Adasia, któremu zaśpiewaliśmy "Sto lat" oraz złożyliśmy życzenia. 

                              
                              
Pszczółki wiedzą, jak ważna jest higiena jamy ustnej, dlatego codziennie po śniadaniu myją starannie zęby. :)


                                

W tym tygodniu w pszczółkach odbyło się pieczenie gofrów. Rozpoczęliśmy od przygotowania produktów. Ciocie wsypały do miski wszystkie potrzebne produkty i dokładnie wymieszały je mikserem. Następnie, kiedy gofrownica była już odpowiednio nagrzana przystąpiliśmy do pieczenia. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru był dżem, cukier puder i krem czekoladowy. Wszystkie wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki  uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się  samodzielnie przygotowało.   

                                                                   16.03.2018
                                 

W tym tygodniu rozmawialiśmy o kosmosie, układaliśmy puzzle - Układ słoneczny oraz zrobiliśmy kolorową rakietę. 

                                                              05.03.2018                        

Dziś "Pszczółki" wybrały się na spacer...

                                                                20.02.2018                        

Robimy laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka...

                                                               15.01.2018


                         

17 listopada "Pszczółki" i "Wiewiórki" odwiedziła Pani Kasia Kwapisiewicz, która pracuje w Bibliotece Publicznej oddział dla Dzieci. Pani Kasia przeprowadziła z dziećmi zajęcia pt. "Co mały miś założy dziś?". Serdecznie dziękujemy za odwiedzimy :) 


                        

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Jeża. Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie pogadanki o tych sympatycznych zimowych śpiochach. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które można obejrzeć w przedszkolnej galerii. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.


                                                               10.11.2017


                        

W dniu 08. 11. 2017 r. w grupie "Pszczółki" odbyło się zajęcie otwarte pt. "Na deszczowe dni", podczas którego dzieci wspólne z rodzicami wzięły udział w zabawach prowadzonych Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Przedszkolaki przeliczały elementy, porównywały, a na koniec wykonały razem z rodzicami parasolkę. 

                                                               08.11.2017
 

                        
Dziś "Pszczółki" wspólnie z ciociami przygotowały pyszny sok z jabłek i marchewki. Wszystkie dzieci kosztowały przygotowany przez siebie pyszny soczek. 
                                                             27.10.2017

                        

Zabawy dowolne według zainteresowań dzieci.

                                                             20.10.2017


                        

"Pszczółki"wykonały warzywne pacynki, które później wykorzystały do zabaw w teatrzyku. 

                                                              20.10.2017

                        

W dniu 18 października dzieci z grupy "Pszczółki" i "Żabki" uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenera Tomka i trenera Damiana z Rawskiego Klubu "MAZOVIA". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań sportowych.

                                                              18.10.2017


                        

Praca plastyczna - "Jesienne kwiaty". Podczas pracy dzieci kształtowały koordynację ruchową podczas cięcia po linii. 

                                                                17.10.2017

                        

W dniu 12 października nasze przedszkolaki uczestniczyły w treningu piłki nożnej poprowadzonym przez Pana Mariusza - trenera z Akademii Piłkarskiej. Głównymi celami spotkania było: propagowanie zdrowego stylu życia poprzez uczestnictwO w zajęciach oraz rozwijanie odporności emocjonalnej w sytuacjach zwycięstwa lub porażki.                                                              
 
                                                               12.10.2017

 

                           
W dniu 11 października dzieci z grupy "Wiewiórki" i "Pszczółki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Skansenu w Maurzycach. Przedszkolaki zobaczyły stare chałupy z zagrodami wyposażonymi w niezbędny sprzęt do pracy w polu. Widzieliśmy również kuźnię, wiatrak - koźlak oraz ekspozycję sprzętu strażackiego. Wzięliśmy udział w warsztatach etnograficznych poprowadzonych przez pracownika Muzeum w Łowiczu. Zmęczeni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do przedszkola.  

                                                               11.10.2017


                           
Na walkę z przeziębieniem są domowe sposoby, dziś poznaliśmy jeden z nich. Przedszkolaki wspólnie z Paniami przygotowały syrop z cebuli i buraka. Pszczółki dzielnie kroiły cebulę ocierając łzy z oczu. :) Kolejnego dnia chętne dzieci mogły spróbować naszego wyrobu. 

                                                               06.10.2017


                           

Dzieci z grupy "Pszczółki" przyniosły do przedszkola owoce z których wykonały pyszną owocową sałatkę. 
                                                                     

                                                             29.09.2017                                   

13 września 2017r. dzieci z grup: Wiewiórki i Pszczółki udały się w pobliże skrzyżowania, aby w praktyczny sposób nauczyć się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.Dzieci obserwowały sygnalizację świetlną, rozpoznawały znaczenie wybranych znaków drogowych, poznały prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię.Wycieczka rozpoczęła cykl działań z zakresu bezpieczeństwa i edukacji komunikacyjnej.

                                                              13.09.2017
    
                                   
W piątek dzieci z grupy "Pszczółki" wybrały się na pieszą wycieczkę na targowisko miejskie, gdzie przedszkolaki miały możliwość utrwalenia warzyw i owoców poznanych w przedszkolu podczas zajęć dydaktycznych.                                                                    
                                                             29.09.2017  

                                                  
Zabawy dowolne w sali.                                                                       

                                                             04.10.2017