GALERIA

                                 
                               Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora
                                                        strony zabronione 
 

                                           

W dn. 21.03.2019r. dzieci z grupy "Pszczółki" dowiedziały się w jaki sposób sadzi się i pielęgnuje wybrane rośliny wiosną. Dzieci wspólnie z paniami sadziły cebulę, bratki, a na koniec wspólnie siały rzeżuchę. W najbliższym czasie będziemy obserwować jak wzrastają te rośliny. 


                                      

W kwiaciarni...                                      

W dniu 18 marca w "Pszczółkach" odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców o tematyce wiosennej. Dzieci wysłuchały opowiadania o wiosennych kwiatach, przeliczały kwiaty i tworzyły zbiory kilkuelementowe. Na koniec przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną - Tulipana.                                            
W dniu 8 marca "Pszczółki" uczestniczyły w warsztatach ekologicznych, które zostały poprowadzone przez firmę Świat Przygód z Łodzi. Dzieci dowiedziały się co to jest recykling oraz co można zrobić z niepotrzebnych materiałów.  Podczas warsztatów dzieci samodzielnie ozdabiały swoje ekologiczne torby, które mogą wykorzystywać podczas rodzinnych zakupów. Dzieci miały możliwość wykazać się swoją kreatywnością podczas projektowania i malowania toreb. Spotkanie zostały zorganizowane w ramach projektu "Śmieci segregujemy - naszą planetę ratujemy".


                                     

Szykujemy się na bal karnawałowy...


                                      

Dziś obchodziliśmy urodziny Wojtka, złożyliśmy mu życzenia i śpiewaliśmy "Sto lat!". Mama Wojtusia przygotowała dla nas pyszny, zdrowy poczęstunek...


                                     

Zabawy na śniegu...                                     

Serdecznie zapraszamy do galerii głównej, gdzie można obejrzeć zdjęcia z uroczystości Dnia Babci i Dziadka.


                                     

Zabawy na śniegu
                                           

Dzisiaj grupę "Pszczółki" odwiedziła Pani Katarzyna Kwapisiewicz z Miejskiej Biblioteki dla dzieci w Rawie Mazowieckiej. Mieliśmy przyjemność wysłuchać bajek o tematyce zimowo- świątecznej. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną z przygotowanych wcześniej elementów i płatków kosmetycznych                                         
Dziś podczas zajęć rozmawialiśmy o dokarmianiu ptaków. Dzieci wspólnie z Paniami wsypały ziarna do karmników znajdujących się na boisku przedszkolnym. 


                                   
 
Dnia 6 grudnia odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami podczas których wykorzystana została Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Na koniec dzieci ze swoimi rodzicami zrobili Mikołaja z papierowego talerzyka.


                                   

Wizyta Świętego Mikołaja                                        

W ramach tematyki „Ubrania na jesienne chłody” Pszczółki miały możliwość poznania pracy krawcowej. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z akcesoriami potrzebnymi do szycia, poznania różnych rodzajów materiałów, etapami powstawania wytworów krawieckich. Dzieci stwierdziły, że to trudna praca. W czasie zajęć nie zabrakło też wspólnej zabawy, a Pani Ewa uszyła dla dzieci woreczek na drobiazgi.


                                   

Przygotowania do urodzin Pluszowego Misia...


                                   
W dniu 22.10.2018 r. odwiedziła nas mama Kacpra z grupy "Pszczółki". Mama chłopca zaprezentowała dzieciom z grupy "Pszczółki", a także dzieciom z grupy "Wiewiórki" swoją kolekcję książek: "Nela. Mała reporterka" z cyklu książek "Podróże Neli". Przeczytała dzieciom jedno z opowiadań, pt. "Wioska Świętego Mikołaja". Dzieci były bardzo zainteresowane, oglądały książki i ilustracje. Obejrzały także mapę świata, gdzie mogły zobaczyć, gdzie podróżuje bohaterka książek - Nela. Na koniec dzieci dostały od gościa drobne upominki, a same również w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonanego kwiatka z papieru.


                                   

Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Muzeum Ziemi Rawskiej. Obejrzeliśmy wernisaż wystawy "Od Kościuszki do Piłsudskiego. Polskie drogi do niepodległości" oraz wysłuchaliśmy komentarza związanego z oglądanymi eksponatami. Następnie przenieśliśmy się do izby z początków XX wieku. Wizyta w Muzeum była niezwykle ciekawa i pouczająca.                                 

Pszczółki i Wiewiórki robiły pyszny, zdrowy sok.


                                                                               

Dziś z Naszymi sąsiadami, Wiewiórkami, piekliśmy pyszne pierniki na urodziny Pluszowego Misia.                                          
Dziś "Pszczółki" samodzielnie robiły kanapki na śniadanie. Każdy wybrał odpowiednie produkty z których stworzył dla siebie pyszne kanapeczki...


                                           

Pamiętamy...


                                    
                                                       
                         
Bardzo lubimy GOŚCI a jeszcze bardziej czytać. Wiewiórki i Pszczółki jak zaczarowane słuchają dziewczynek ze Szkoły Podstawowej nr 2.                                        

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, w dniu 11.10.2018 roku odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała działanie sprzętu medycznego. Następnie, pani doktor przeprowadziła pogadankę
na temat prawidłowego mycia zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie stomatologicznym.                                  

Dziewczynki wykonały laurki, składały życzenia i wręczały upominki kolegom. Następnie odbyła się krótka zabawa przy muzyce. W taki sposób wspólnie świętowaliśmy dzień chłopca w naszej grupie.

 


                                             

W związku z omawianiem tematyki higieny, zaprosiliśmy Panią Halinkę, naszą pielęgniarkę, aby przybliżyła nam i wspólnie z nami utrwaliła zasady higieny osobistej. Następnie przeszliśmy do gabinetu Pani pielęgniarki, aby poznać jego wyposażenie.                                                  

Wspólnie wykonaliśmy koktajl owocowo – marchewkowy…
                                                      
Dzisiaj dzieci z grupy "Pszczółki" uczestniczyły w pieszej wycieczce na pobliskie skrzyżowanie. Celem tego wyjścia było poznanie topografii Rawy Mazowieckiej oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas wycieczek pieszych,
a także zwrócenie uwagi na poznane znaki drogowe i właściwe zachowanie się na pasach i światłach. Dzieci zobaczyły takie budynki jak: Urząd Miasta, Komendę Straży Pożarnej, Bibliotekę, Sąd, stare kamienice.