GALERIA

                   
                 Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione
                  
           

                                       

Uczymy się samodzielności... Przedszkolaki w każdy piątek samodzielnie robią kanapki, tak było i dziś. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Nawet największe niejadki zjadły śniadanie z apetytem. :)

                                                                      03.03.2017


                                      W dniu 15 lutego "Motylki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które zostały poprowadzone przez firmę Baby Club Cafe z Łodzi. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę kucharza. Wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne zdrowe muffinki, które udekorowały, a następnie zjadły. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy.
 

                                                                   
 15.02.2017                                       

                          

Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie przedszkolaki kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchewki. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci.

                                                                  09.01.2017


                                              


W piątek dzieci z grupy „Żabki” i grupy „Motylki” pojechały na wycieczkę autokarową do Mleczarni w Głuchowie, gdzie zobaczyły proces produkcji produktów mlecznych. Czekał tam na dzieci również pyszny poczęstunek, przedszkolaki miały okazję samodzielnie zrobić kanapki z serkiem. Następnie  udaliśmy się do sadów w Prusach, gdzie pan oprowadził dzieci po gospodarstwie oraz pokazał wszystkie maszyny, które są niezbędne do pracy w sadzie. Ostatnim punktem wycieczki był Młyn i piekarnia w Michowicach. Dzieci zobaczyły proces powstawania pieczywa. Celem tej wycieczki było zapoznanie dzieci z pochodzeniem zdrowej żywności oraz uświadomienie znaczącej roli młynarza, piekarza, mleczarza i ogrodnika.  

                                                                      21.10.2016                                         

       
             
Dziś podczas zajęć dydaktycznych dzieci nazywały i rozpoznawały za pomocą dotyku warzywa z których przygotowały sałatkę. Wspólnie przygotowaną sałatkę zjedliśmy do obiadu, była pyszna. 

                                                                     27.09.2016                                                                                               
Dziś Pani Hania zabrała swoje "Motylki"na wycieczkę do parku. Ciekawe czy dzieci znalazły już jakieś oznaki jesieni...? 

                                                                    09.09.2016