GALERIA

                   
                 Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione

                                            


We wtorek "Motyle" wybrały się nad rawski Zalew, gdzie odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące bezpiecznego przebywania dzieci nad wodą. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się nad wodą, w jakich miejscach powinniśmy się kąpać oraz co należy zrobić przed wejściem do wody, aby nie doznać wstrząsu. Mieliśmy również okazję obejrzeć sprzęt ratownictwa wodnego i zapoznać się ze sposobem ich działania. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały również udział w konkurencjach sportowych. Dziękujemy za interesujące i pouczające zajęcia :)
Wycieczka została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok. 

            
                                

W piątek "Motyle" miały okazję zwiedzić rawski basen. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Oddział w Skierniewicach oprowadzili nas po obiekcie. Wycieczka została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2018 rok.
                                      
Zajęcia z Akademii Piłkarskiej                                
                                         
                                                                    08.06.2018


                                      

16 maja razem z dziećmi z grupy "Słoneczka" pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Łodzi. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt. "O żabce, która nie została królewną" w Teatrze Lalek "Arlekin. Następnie wybraliśmy się do łódzkiego ZOO, gdzie zobaczyliśmy niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące z różnych stron świata, zapoznaliśmy się również z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO.
                                  
Dnia 12 kwietnia odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Dzieci nazywały zwierzęta, układały podpisy do obrazków, doskonaliły liczenie. Na koniec wspólnie z rodzicami wykonały pracę plastyczną "Zwierzęta z wiejskiego podwórka".                              

11 kwietnia odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Gościliśmy artystkę p. Martynę Makarewicz, która pokazała dzieciom jak ciekawe i piękne rzeczy można ulepić lub wyrzeźbić z gliny. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią oraz jest stosowana jako materiał do budowy domów, wyrabiania garnków, rzeźbienia. Spotkanie pełne twórczej aktywności dały dużo
satysfakcji i radości dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty.  Efektem twórczej pracy są piękne formy, które następnie zostaną wypalone w specjalnie przeznaczonym do tego piecu.


                              

Urządzamy wiosenny kącik przyrody...


                               

Porządki świąteczne...                               
Zajęcia z cyklu "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci poznały różne rodzaje i źródła dymu oraz ich wpływ na środowisko i życie człowieka. Podczas prowadzonych zajęć zwiększyły wiedzę dotyczącego szkodliwości dymu papierosowego.


                               

W dniu 13 grudnia podczas zajęć dydaktycznych dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Wigilia", śpiewały piosenkę o św. Mikołaju, tworzyły zbiory z przedmiotów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały kolorowe kartki świąteczne.                                

W dniu 10 listopada dzieci z grupy "Żabki", "Motyle" i "Słoneczka" oglądały film pt. "Polak Mały!", który opowiadał o polskich symbolach narodowych tj. flaga, godło, hymn. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".


                                                           10.11.2017                                     
            
Zabawy dowolne w sali.                                                                      09.11.2017

                                     
 
W dniu 8 listopada odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców z grupy "Motyle".

                                                               08.11.2017                                


                                 

W dniu 18 października dzieci z grupy "Motyle"uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez trenera Tomka i trenera Damiana z Rawskiego Klubu "MAZOVIA". Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowań sportowych.

                                                             18.10.2017