GALERIA


Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione


                                

W poniedziałek, 8 maja przedszkolaki z grupy „Krasnale” oraz „Biedronki” wybrały się na wycieczkę autokarową na Podlas do lasu. Na miejscu powitał nas leśniczy pan Tomasz Smierzchała, który oprowadził nas po lesie, zapoznał z drzewami, które tam rosną oraz opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę.


                              

                                


Dziś samodzielnie robimy kanapki z twarożkiem...

                                                                     10.03.2017

                              

                                


„Krasnale” zabrały się za wiosenne sianie. Najpierw oglądały nasiona przez lupy i porównywały je, potem umieściły ziemię w doniczkach, aby na końcu zasiać nasiona, podlać i ustawić pojemniki w kąciku przyrody. Teraz pozostaje tylko czekać na roślinki. Dzieci obiecały, że będą się nimi opiekować.

                                                                      07.03.2017

 

                                

Uczymy się samodzielności... Przedszkolaki w każdy piątek samodzielnie robią kanapki, tak było i dziś. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Nawet największe niejadki zjadły śniadanie z apetytem. :)
 
                                                                      03.03.2017


                               


W dniu 15 lutego "Krasnale" i "Żabki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które zostały poprowadzone przez firmę Baby Club Cafe z Łodzi. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę kucharza. Wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne zdrowe muffinki, które udekorowały, a następnie zjadły. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy. 

                                                                    15.02.2017


                               

W związku z tym, że nasza placówka jest przedszkolem promującym zdrowie, nauczycielki postanowiły podjąć cykliczne wytwarzanie wspólnie z dziećmi soków ze świeżych owoców i warzyw. Wychowankowie grupy I i II poznali sposób wykonywania pysznych napojów z marchewek, chętnie też go konsumowały.


                                                                      09.01.2017


                               

                                


Z myślą o  witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo- marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką , jego działaniem i utrwalały sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie przedszkolaki kolejno podchodziły i samodzielnie wyciskały sok z jabłek i marchewki. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem. Sok wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci.


                                                                     03.11.2016