Przyszła do nas wiosna                  
Laureaci konkursu plastycznego "Przyszła do nas wiosna....." podczas odbioru dyplomów i nagród.


                  

Konkurs plastyczny - Przyszła do nas wiosna


                                  

Bardzo dziękujemy za prace  wykonane  na konkurs plastyczny „ Przyszła do nas wiosna”.  Wszystkie dzieci wykazały  się dużą wyobraźnią , a prace zostały wykonane starannie i  z wykorzystaniem różnorodnych technik.  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i dyplomów nastąpi po powrocie do przedszkola.  Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w naszym konkursie.
                            
Drodzy Rodzice serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym - Przyszła do nas wiosna. Poniżej przedstawiamy nadesłane zdjęcia. Regulamin konkursu znajdziecie Państwo na stronie głównej. 

Zobacz galerię

Koncert muzyczny "Spotkanie z..."


                                     

5 marca w przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny.  Pan Witek zaprosił do nas Pana Jacka, który zaprezentował nam nowy instrument - trąbkę. Przedszkolaki odgadywały zagadki dotyczące zwierząt. Czekamy z niecierpliwością na kolejny koncert Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego z Łodzi. 

Zobacz galerię

Teatrzyk "Czarodziejskie okulary"


                                        

Pod koniec lutego gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Pacuś z przedstawieniem pt. "Czarodziejskie okulary".  Piękna scenografia, wspaniała gra aktorów – lalkarzy sprawiły, iż dzieci z zaciekawieniem oglądały historię Jacka, który z powodu wady wzroku musiał nosić okulary. Ponieważ nie był z tego powodu szczęśliwy rodzice kupili mu psa Zuzię. Okulista w tajemnicy powiedział chłopcu, że okulary, które dostał są zaczarowane i dzięki nim będzie mógł porozumiewać się ze swoim psem. Jacek szybko zaprzyjaźnił się z psem. Intuicja Zuzi i spryt Jacka okazały się bezcenne, gdy w ich domu pojawił się złodziej.

Zobacz galerię

Koncert "Znacie to? Posłuchajcie..."


                                         

W lutym w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Znacie to? Posłuchajcie.

Zobacz galerię

"Razem na Święta"


                                                   

Nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Razem na Święta". Dzieci 5 letnie przygotowały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które grupa "Słoneczka" zaniosła dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym w  Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. #RazemNaŚwięta!

Zobacz galerię

Wizyta Pani Policjant


                                 

W tym miesiącu nasze przedszkole odwiedziła pani policjant z Powiatowej Komendy Policji w Rawie Mazowieckiej Pani Małgorzata Lewandowska. Każda z grup wiekowych odbyła z panią policjant pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa, zastosowania i znaczenia znaków drogowych. Na spotkaniu zostały również omówione zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak i odpowiedniego zachowania podczas spotkania z groźnym zwierzęciem.


Zobacz galerię

Bal karnawałowy...


                                                                               
10 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy dla wszystkich dzieci, który oficjalnie otworzyła Pani wicedyrektor Emilia Rubaj. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Zobacz galerię

Koncert styczeń


                                                         

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny pt. "Karnawałowe szaleństwo".

Zobacz galerię

Teatrzyk Pacuś styczeń


                                                                              

7 stycznia 2020r. po raz kolejny z przedstawieniem zagościli aktorzy z teatru „Pacuś”. „Car kruków” to propozycja teatralna, która mówi o miłości, dobroci, czystym sercu i odwadze. Baśń o trzech braciach, z których najmłodszy okazuje się być godnym wszystkiego, czego można w życiu pragnąć: szczęścia, bogactwa i miłości, ale, by to osiągnąć, należy najpierw przejść egzamin z człowieczeństwa.

Zobacz galerię

Jasełka...


                                                  

2 stycznia zostały przedszkolaki obejrzały Jasełka w wykonaniu dzieci z rawskich szkół przygotowane przez O. Jerzego Chrzanowskiego. Dziękujemy za wspaniały występ.

Zobacz galerię

Rozstrzygnięcie konkursu


                                      
Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową.


Zobacz galerię

Koncert muzyczny


                                    
W grudniu nasze przedszkolaki, jak co miesiąc, uczestniczyły w koncercie muzycznym pt: ”Białe Święta”.  Pan Witek zaprosił do naszego przedszkola Peruwiańczyka Rafaela, czyli Rafała, mieszkającego w Polsce. Na początku koncertu Pan Witek opowiadał o Świętach Bożego Narodzenia tych w Polsce i o tych poza granicami naszego kraju.  Dzieci wysłuchały świątecznych piosenek wykonanych przez naszego gościa w rytmach argentyńskich. Na zakończenie koncertu nasz gość zaśpiewał, w swoim ojczystym języku, piękną kolędę pt: „Cicha noc”, a potem wszyscy razem śpiewaliśmy ją po polsku.

Zobacz galerię

"Wlazł kotek na płotek"                                  

W dniu 27 listopada odbył się konkurs piosenki "Wlazł kotek na płotek" w Miejskim Domu Kultury. Nasze przedszkole reprezentowały trzy dziewczynki: Ala z grupy "Pszczółki", Julka i Blanka z grupy "Słoneczka". Dziewczynki miały możliwość zaprezentować swoje zdolności muzyczne przed publicznością i jury. Gratulujemy nagród :) 

Zobacz galerię

Urodziny Pluszowego Misia


                                 
25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Urodziny Pluszowego Misia. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, część przedszkolaków miała na sobie "misiowe" ubranka. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną o bajkowych misiach, odgadywały zagadki oraz wspólnie bawiły się do ulubionych piosenek z dziecięcego repertuaru. 

Zobacz galerię

Przedstawienie bezpieczeństwo

                       
                      
Nasze przedszkole odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej , które zaprezentowały przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa. Przedszkolaki odgadywały zagadki oraz z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Gościliśmy również przedstawiciela Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej, którzy przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Zobacz galerię

"Przygody Jeża Kolczatka"


                                   
W listopadzie do naszego przedszkola przyjechał teatr Pacuś z przedstawieniem pt.: "Przygody Jeża Kolczatka". Oprócz aktorów dzieci miały okazję oglądać lalki teatralne. Na twarzach przedszkolaków malował się uśmiech, gdy aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i śledziły przygody bohaterów. Na zakończenie  aktorzy zostali obdarowani brawami.

Zobacz galerię

Pasowanie na przedszkolaka


                                  
W październiku w grupach "Krasnale", "Biedronki" i "Wiewiórki" odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, które nauczyły się w pierwszym miesiącu pobytu w placówce. Na zakończenie Pani Dyrektor Teresa Majcher wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy.                                                                    

Zobacz galerię

Konkurs plastyczny "Obrazki z figur"


                                     
W dniu 14 listopada został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Obrazki z figur" dla dzieci 3 i 4 - letnich. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie pracy plastycznej przy użyciu figur geometrycznych. Celem konkursu było : rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, wspieranie uzdolnień matematycznych przedszkolaków jak również budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Prace dzieci można podziwiać w szatni przedszkolnej. 

Zobacz galerię

Konkurs plastyczny "W krainie cyfr"


                                        
W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci pięcioletnich pt. "W krainie cyfr". Celem konkursu było przede wszystkim : rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozwijanie kreatywności oraz uwrażliwienie na poczucie estetyki. Wszystkie prace można podziwiać w naszych przedszkolnych galeriach. 

Zobacz galerię

Koncert muzyczny listopad


                                  

Przedszkolaki wzięły udział w trzecim w tym roku koncercie muzycznym pt. „Co to za taniec”. Pan Witek zapoznał dzieci z historią powstania "tańca ulicy" oraz zaprosił do wspólnego śpiewu poznanej piosenki. Następnie Kazio i Dyzio zaprezentowali taniec Break Dance. Taniec w ich wykonaniu bardzo podobał się dzieciom i wspólnie uczyliśmy się podstawowych kroków i ruchów. Było bardzo wesoło, tanecznym krokiem przedszkolaki wróciły do swoich sal.

Zobacz galerię

Dzień Niepodległości


                                           

W piątek 8 listopada przedszkolaki z „Tęczowej Jedyneczki” włączyły się do udziału w akcji „Szkoła do hymnu”. Wspólnie z pracownikami przedszkola o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego. Następnie mieliśmy przyjemność obejrzeć część artystyczną, którą przygotowały dzieci z grupy „Pszczółki”.


Zobacz galerię

I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki


                                           

W środę 6 listopada dzieci z grupy „Żabki” przygotowały wspaniały występ, w którym pokazały innym przedszkolakom, jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze, gdzie należy przechodzić przez ulicę i czego się wystrzegać. W tym dniu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję piosenkę. Następnie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji Pana Roberta Zdziechowskiego ze Straży Miejskiej oraz Pana Krzysztofa Jasińskiego- Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę pt. ” Bezpieczne zachowania”.

Zobacz galerię

Szkoła pamięta


                                     

Przedszkolaki z "Tęczowej Jedyneczki" wiedzą, jak ważna jest pamięć zarówno o bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii Polski, dlatego wraz z nauczycielami postanowiły wybrać się na wycieczkę patriotyczną, na której odwiedziły miejsca upamiętniające poległych podczas II wojny światowej nauczycieli, a także zapaliły znicze na grobach nieznanego żołnierza w ramach w akcji "Szkoła pamięta".


Zobacz galerię

Planetarium z wizytą w przedszkolu


                                              
21 października  do naszego przedszkola zawitało Mobilne Planetarium. Dzieci miały okazję obejrzeć seans multimedialny realizowany przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego, dzięki któremu odbyły niesamowitą i daleką podróż na krańce Galaktyki. Przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska każdą planetę naszego Układu Słonecznego.

Zobacz galerię

Dzień Edukacji Narodowej 2019


                                   

W poniedziałek 14 października 2019 roku w naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grupy „Słoneczka” i „Motyle” zaprezentowały program artystyczny, na którym nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek  oraz tańca. Pani Dyrektor Teresa Majcher złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji ich święta. Na zakończenie dzieci wręczyły nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi drobne upominki.


Zobacz galerię

Wizyta Pani Policjant w przedszkolu


                                              
Dnia 30 września do naszego przedszkola zaprosiliśmy sierż. sztab. Małgorzatę Lewandowską z rawskiej KPP. Przedszkolaki uważnie słuchały czym zajmuje się na co dzień, mogliśmy obejrzeć wyposażenie potrzebne w pracy policjanta. Przypomniała dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię, uświadomiła również o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. Podczas spotkania mogliśmy również obejrzeć występ naszych starszych kolegów z grupy "Żabki".

Zobacz galerię

Koncert muzyczny - wrzesień

19 września w naszym przedszkolu odbył się pierwszy w tym roku koncert muzyczny, podczas którego dzieci zapoznały się z nowym instrumentem - skrzypcami. Dzieci uczyły się kroków kujawiaka oraz miały możliwość zagrać na skrzypcach. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w spotkaniu. 

Zobacz galerię

"O wróbelku Elemelku" - Teatr Pacuś


Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru Pacuś, którzy zaprezentowali nam inscenizację pt. "O wróbelku Elemelku". Scenariusz napisany na podstawie bajek Hanny Łochockiej. Elemelek jest postacią, która przeżywa wiele ciekawych przygód. Aby nauczyć się pisać idzie do szkoły pani Sowy. Konieczna okazuje się również nauka przepisów drogowych i tu przychodzi z pomocą policjant Bocian. Elemelek udaje się także do lekarza, zakłada telefon… Swoim usposobieniem zyskał sympatię wszystkich dzieci.
 

Dni adaptacyjne

W sierpniu w naszym przedszkolu odbyły się DNI ADAPTACYJNE dla dzieci, które od września uczęszczają do naszego przedszkola. Dzieci zapoznały się z Paniami pracującymi w grupie, obejrzały swoje sale oraz miały możliwość pobawić się na boisku przedszkolnym. 

Zobacz galerię

Rozstrzygnięcie konkursu - "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy".

                                     

                                         

Dnia 05.03.2019 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-technicznego- "Śmieci segregujemy –zabawki zyskujemy". Konkurs miał przede wszystkim na celu pogłębić wiedzę dzieci na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozbudzić zainteresowania ekologiczne, a także umocnić więzi rodzinne poprzez wspólną pracę. Prace złożone przez dzieci były wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę za udział. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy :)

Zobacz galerię

Konkurs "Ekozwierzak"


                                         

W dniu 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Ekozwierzak”, który został zorganizowany w ramach konkursu „Śmieci segregujemy – naszą planetę ratujemy”. Zadanie to realizowane jest w ramach konkursu pt. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019 organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Do konkursu zaprosiłyśmy grupę z Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz grupę z Przedszkola Miejskiego nr 3. Przedszkolaki przygotowały z odpadów piękne zwierzęta. Podczas spotkania dzieci, przypomniały sobie jak należy segregować śmieci oraz dbać o nasze środowisko. Następnie rozwiązywały przygotowane zadania dotyczące segregacji odpadów. Dzieci z grup 5- letnich zaprezentowały wiersze i piosenki o naszej planecie.

Zobacz galerię

Teatr Nieduży zaprasza

                                  
                                            
             Zapraszamy do obejrzenia przedstawień w wykonaniu aktorów 
                   "Teatru Nieduży " działającego  w naszym przedszkolu.
        

                                  
Kopciuszek   
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.) 

                             
Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.
Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)
                             
Zamieszanie w krainie bajek
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców
i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
 
                               
Rzepka
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. )
   
                             
Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.