Eliminacje do konkursu "Wlazł kotek na płotek"

                            

W piątek w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do konkursu "Wlazł kotek na płotek". Spośród pięciu kandydatek wybrane zostały trzy dziewczynki: Nadia, Kasia i Zosia, które będą nas reprezentować 01 grudnia w Miejskim Domu Kultury. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia :)

Zobacz galerię

Wizyta w "Żłobku"


                                      
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym przedszkolaki z grupy "Motyle" zaprezentowały dzieciom ze Żłobka "Tuptuś" inscenizację pt. "Czystość- podstawa mojego zdrowia". Po obejrzeniu przedstawienia dzieci ze Żłobka wspólnie z Paniami zaprosiły nas do zabawy. 

                                                              14.11.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Nasz ludowy?"

                             

Zobacz galerię

Impreza zdrowotna pt. " O higienę dbamy, dobre zdrowie mamy".                                       
W środę tj. 08.11.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się impreza zdrowotna, pt. "O higienę dbamy, dobre zdrowie mamy". Po przywitaniu przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, dzieci i wychowawców, grupa "Motyle" zaprezentowała inscenizację pt. "Czystość- podstawa mojego zdrowia". Po przedstawieniu bawiliśmy się wspólnie przy piosence pt. "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda...". Po wspólnej zabawie swoje możliwości wokalne zaprezentowały dzieci z grupy "Misie" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Organizatorki imprezy zdrowotnej przygotowały dla dzieci moc atrakcji. Przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat higieny osobistej i otoczenia w różnych konkursach. Tańczyliśmy również do piosenek "Ciuciułała", "Deszczyk" czy "Głowa, ramiona". Uczestnicy imprezy mieli okazję podziwiać prace dzieci wykonanych w konkursie plastycznym. Wszystkie grupy spisały się świetnie a dla każdej czekała wspaniała nagroda. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała przybyłym gościom za wspólną zabawę. Przy wyjściu z sali na każde dziecko czekało soczyste i zdrowe jabłko. :)

 

Zobacz galerię

Jesienne prace


                                 

Jesienne prace naszych przedszkolaków...

Zobacz galerię

Dzień Edukacji Narodowej


                               

Na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci, które wspólnie z wychowawczyniami przygotowały specjalny występ z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki. 
Kochane Przedszkolaki - bardzo Wam dziękujemy za wspaniały występ :)

                                                               13.10.2017

Zobacz galerię

Dzień Drzewa


                                  

Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Tego dnia przedszkolaki zaprezentowały wiersze i piosenki związane z tematyką przyrodniczą. Ponadto mieliśmy przyjemność gościć leśniczego Pana Tomasza Smierzchałę, który opowiedział nam o swojej pracy. Zaprezentował także przepiękne zdjęcia zwierząt żyjących w lesie oraz rozmaitych gatunków drzew i roślin.

                                                            10.10.2017

Zobacz galerię

Koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?"


                                  

Dzisiaj w przedszkolu odbył się koncert muzyczny pt. "Jaki to instrument?", podczas którego dzieci mogły zapoznać się z instrumentami, takimi jak: gong, ksylofon oraz talerz perkusyjny. Dzieci były zachwycone koncertem, brały aktywny udział w różnych zabawach proponowanych przez prowadzącego. Na koniec gromko nagrodziły wykonawców brawami za muzyczne przedstawienie.

                                                                         05.10.2017

Zobacz galerię

Próbna ewakuacja


                                    
W naszym przedszkolu przeprowadzona została próbna ewakuacja dzieci               i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego, zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie przedszkolaki oraz personel. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, spokojnie oraz z zachowaniem wszystkich procedur.
                                                                             
                                                                04.10.2017

Zobacz galerię

Spotkanie z Policjantem...


                                        

27 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rawie Mazowieckiej. Panowie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe.Policjanci przypomnieli o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami. 

                                                                          27.10.2017

Zobacz galerię

Wizyta Biskupa


                                       


Zobacz galerię

Koncert muzyczny - wrzesień


                                 

Zobacz galerię

Przedstawienie teatru "Pacuś"


                                

Po przerwie wakacyjnej do naszego przedszkola zawitał teatr "Pacuś" ze swoim wspaniałym spektaklem. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie. 

                                                               11.09.2017


                             Rok 2017/2018

Zobacz galerię

Konkurs recytatorski


                               

7 czerwca w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce ekologicznej. Wszystkie dzieci otrzymały nagrodę i dyplom. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. 


Zobacz galerię

Konferencja pt. "Wzrastamy po kolejnych pięciu latach"


                                

Nasz placówka stara się kolejny raz o certyfikat z zakresu Promocji Zdrowia. W związku z tym w naszym przedszkolu odbyła się konferencja pt. "Wzrastamy po kolejnych pięciu latach", podczas której szczegółowo został omówiony zakres podejmowanych działań przez ostatnie 5 lat.  W tym roku szkolnym zaplanowane działania ściśle wiążą się z realizowanym w naszej placówce projektem ekologicznym "W Tęczowej Jedyneczce zdrowo jemy i ekosystemy poznajemy" współfinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. 

Zobacz galerię

Dzień Ziemi


                             

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy bardzo ważne święto, a mianowicie Dzień Ziemi. Wszystkie przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Posprzątajmy Świat" wykonane przez dzieci z grupy "Żabki". W tym dniu większość dzieci przyszła ubrana na zielono - na znak tego , iż wszyscy chcą, by nasza planeta była wesoła, czysta i zielona. Kolejnym punktem naszego spotkania był przemarsz ulicami miasta z transparentami na których były hasła: "Nie zaśmiecaj", "Segreguj odpady", "Wyłączaj światło" itp. Celem naszego happeningu było zachęcenie społeczności lokalnej do włączenia się do akcji sprzątania świata i dbania o nasze najbliższe otoczenie. 

                                                                       21.04.2017

Zobacz galerię

Wiosenne przedstawienie
                  
Tradycji stało się zadość i nasze przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci z grupy "Rybki" przygotowały wiosenne przedstawienie. Potem pożegnaliśmy zimę i wyrzuciliśmy Marzannę-zimową pannę do kosza i wyruszyliśmy na pierwszy wiosenny spacer.
                                                                 21.03.2017

Zobacz galerię

Teatrzyk "Eko Zdzisław i jego dobre rady na odpady"


                                       
 W naszym  przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Eko Zdzisław i jego dobre rady na odpady”, podczas którego dzieci obejrzały teatrzyk o tematyce ekologicznej. Ciekawe przedstawienie było wielką nauką naszych eko przedszkolaków. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii, segregacji odpadów. Przypomnieliśmy sobie o tym, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci. W trakcie przedstawienia uczyły się segregować śmieci
i wrzucać je do odpowiednich pojemników.

                                                                     27.02.2017

Zobacz galerię

Zimowe zabawy


                                  

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy w naszym przedszkolnym ogrodzie.  To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można poszaleć na sankach, ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, budować  śniegowe figurki oraz chodzić po śladach.

Zobacz galerię

Teatr Nieduży zaprasza

                                  
                                            
             Zapraszamy do obejrzenia przedstawień w wykonaniu aktorów 
                   "Teatru Nieduży " działającego  w naszym przedszkolu.
        

                                  
Kopciuszek   
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2014 r.) 

                             
Betlejemska Gwiazdka cz.I ,  cz. II.
Przedstawienie wystawione w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej podczas 22 finału WOŚP.(styczeń 2014 r.)
                             
Zamieszanie w krainie bajek
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców
i Nauczycielki na zakończenie XII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
 
                               
Rzepka
Przedstawienie przygotowane przez Rodziców i Nauczycielki na zakończenie
XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. (czerwiec 2012 r. )
   
                             
Kopiowanie zdjęć i filmów bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione.