GALERIA

 

Kopiowanie zdjęć bez pisemnej  zgody administratora strony zabronione
                          
   

 W poniedziałek, 8 maja przedszkolaki z grupy „Krasnale” oraz „Biedronki” wybrały się na wycieczkę autokarową na Podlas do lasu. Na miejscu powitał nas leśniczy pan Tomasz Smierzchała, który oprowadził nas po lesie, zapoznał z drzewami, które tam rosną oraz opowiedział wiele ciekawostek o zwierzętach żyjących w lesie. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę.


                         

Dobrze wiemy, że świeże soki to źródło witamin…


                          

  

„Biedronki” zabrały się za wiosenne sianie. Najpierw oglądały nasiona (lawendy i tymianku) przez lupy i porównywały je, potem umieściły ziemię w doniczkach, aby na końcu zasiać nasiona, podlać i ustawić pojemniki w kąciku przyrody. Teraz pozostaje tylko czekać na roślinki. Dzieci obiecały, że będą się nimi opiekować.

                                                                      13.03.2017                           


Jak w każdy piątek dzieci samodzielnie robiły pyszne kanapeczki z twarożkiem. Były baaaarrdzo smaczne  :)

                                                                  10.03.2017


 

                          W dniu 15 lutego "Biedronki" i "Pszczółki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które zostały poprowadzone przez firmę Baby Club Cafe z Łodzi. Dzieci miały możliwość wcielenia się w rolę kucharza. Wszystkie przedszkolaki przygotowały samodzielnie pyszne zdrowe muffinki, które udekorowały, a następnie zjadły. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy.
 

                                                                    15.02.2017
                          

W związku z tym, że nasza placówka jest przedszkolem promującym zdrowie, nauczycielki postanowiły podjąć cykliczne wytwarzanie wspólnie z dziećmi soków ze świeżych owoców i warzyw. Wychowankowie grupy I i II poznali sposób wykonywania pysznych napojów z marchewek, chętnie też go konsumowały.

                                                                       09.01.2017